PeakPoint patří mezi nejlepší mobilní aplikace pro horolezce milující výzvy.

PeakPoint: Nejlepší aplikace na hory pro fanoušky dobrodružství

PeakPoint je mobilní aplikace na hory pro všechny dobrodruhy, kteří touží pocit svobody nasávat plnými doušky. Autoři projektu představují filozofii, která propojuje sport, lidi a přírodu. Co přesně tato aplikace pro fanoušky hor nabízí se máte příležitost dozvědět v tomto článku.

Jedinečná aplikace na hory

Peakpoint je aplikace pro nadšence adrenalinu a zdolávání skalnatých vysoko se tyčících vrcholů. Díky této jedinečné mobilní aplikaci se máte možnost dozvědět, jestli se v okolí nějaký skalnatý útes nachází, včetně toho, co je pro jeho zdolání třeba překonat. Projekt nabízí kromě informací i tzv. výzvy, do kterých se můžete díky bezplatné registraci zapojit.

Jak PeakPoint funguje?

Nejprve si aplikaci stáhněte. PeakPoint získáte přes App Store nebo Google Play. Potom se zaregistrujete. Při registraci zadáváte libovolnou přezdívku, jméno, e-mail a heslo. Mobilní aplikace po vás při zakládání požaduje také osobnější informace jako je pohlaví, rok narození a národnost. Neděste se, když vám PeakPoint nebude fungovat z pohodlí domova. Je přímo nutností všechny nezbytné kroky učinit až na místě, tedy na jakémkoliv kopci. Až potom bude aplikace fungovat tak, jak má. PeakPoint funguje i v offline režimu, tudíž nemusíte mermomocí chytat připojení k internetu. V tomto módu ovšem získáte pouze peakpointy, tedy konkrétní vrcholy hor. Ostatní funkce aplikace na hory jsou dostupné jen online.

Vyzkoušejte aplikaci PeakPoint ještě dnes!

Aplikace na hory je plná nových a vzrušujících výzev

V PeakPointu najdete spoustu různých skal a kopců. Autoři projektu do aplikace na hory záměrně zakomponovali spíše fyzicky náročnější vyvýšeniny. Podle PeakPointu je horolezectví sport, ke kterému zvládání obtíží a výzev neodmyslitelně patří. Dle této filozofie je třeba vyvinout potřebné úsilí a dřinu, za kterou hráč, který vrchol úspěšně zdolá, získá sladkou odměnu. Jedná se o několik druhů řádu, které s pokořenými peakpointy narůstají.

Zasoutěžte si s přáteli a zjistěte, kdo zdolá tzv. hunter challenge jako první.
Zasoutěžte si s přáteli a zjistěte, kdo zdolá tzv. hunter challenge jako první. Zdroj: Pixabay.com.

Čas a fyzická kondice jsou alfou a omegou

PeakPoint vám změří čas, za jaký konkrétní vrchol zdoláte, tudíž se můžete porovnávat nejen s přáteli, ale i ostatními uživateli aplikace na hory. Dostáváte tak možnost předhánět se v tom, kdo zvládne nejvíce výzev za měsíc, včetně toho, jak dlouho vám výlez bude trvat. Do dobrodružství můžete zapojit celou rodinu, včetně dětí a vychutnat si tak aktivně strávenou dovolenou na čerstvém vzduchu.

PeakPoint je aplikace respektující přírodu

Tato mobilní aplikace na hory je tzv. nature. Jedná se o ekoturistiku, která je v souladu s životním prostředím a přírodou jako takovou. PeakPoint směřuje své uživatele do chráněných oblastí, které jsou normálním turistům nepřístupné. V aplikaci se nachází i volně přístupné trasy, kde u vrcholu hory musí vést značná povolená turistická stezka. PeakPoint vám automaticky změří vzdálenost. Jedná se o doplňkovou službu, pro kterou nemusíte dělat naprosto nic.

Celosvětová aplikace na hory

Kouzlo PeakPointu můžete nasávat napříč celé zeměkoule. V aplikaci jsou nahrány skalnaté vrcholky České republiky, Slovenska, Švýcarska, nebo třeba Argentiny. Všechna dostupná místa, včetně konkrétních vrcholů, naleznete přímo v mobilní aplikaci PeakPoint, která je ke stažení zdarma.

Vyzkoušejte aplikaci na hory na vlastní kůži.
Vyzkoušejte aplikaci na hory na vlastní kůži. Zdroj: Pixabay.com.

Jakou zkušenost se zdoláváním skalnatých vrcholů máte vy? Inspirujte se a vyzkoušejte PeakPoint ještě dnes!

Od Kristýna Komárková Recenze 0 komentářů

0 komentářů

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *