Výlet na sněžnicích – Dárkový poukaz

2 990 

Kategorie: Štítky: ,

Malá Fatra je nádherné slovenské pohoří, které je jako stvořené pro vysokohorskou turistiku a sněžnice.  Táhne se severovýchodním směrem mezi Žilinou a Martinem a v půlce jej protíná nejdelší slovenská řeka Váh. Severní část Malé Fatry, též známá jako Kriváňská, je Národním parkem a jeho zimní krásy se vydáme prozkoumat během našeho výletu. Malá Fatra je známa svou hustou vegetací, kterou najdeme všude, kromě hřebenových partií. A právě tudy povede naše trasa a právě proto se můžeme po celou dobu kochat nádhernými výhledy na všechny světové strany. V této části pohoří se nachází jeho nejvyšší vrcholy a zimní verze jejich přechodu se sněžnicemi je nádherným dobrodružstvím. Spát budeme na horských chatách, a proto si užijeme opravdu vysokohorský víkend.

Samozřejmostí je zapůjčení kompletního vybavení ZDARMA!

DÁRKOVÝ POUKAZ – VÝLET NA SNĚŽNICÍCH TI IHNED PO ZAPLACENÍ PŘISTANE V MAILU!

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Malá Fatra – Slovensko
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horských chatách – lůžkové pokoje s dekou (Cena: 12-17 euro / noc).
PŘÍJEZD: První den do 9:00 hodin na parkoviště v obci Štefanová.
VYBAVENÍ: Vlastní, popřípadě sněžnice a hůlky zapůjčíme zdarma.


CO TĚ ČEKÁ?

První den se sejdeme na parkovišti v obci Štefanová. Předáme si zamluvené vybavení, zkontrolujeme výstroj a výzbroj a vydáme se na cestu. Předtím se průvodce ujistí, že každý účastník umí zacházet se sněžnicemi, lavinovou výbavou a je seznámen s plánem túry a zásadami bezpečného pohybu v horách. Nejprve vystoupíme do sedla Medziholie, kde se napojíme na hlavní hřebenovou trasu. Hned první den povede naše trasa přes tři krásné vrcholy, Stoh, Steny a nakonec výrazný kopec Chleb 1646 m n. m. Z něj sejdeme na chatu pod Chlebom, kde přespíme.

Druhý den se zahřejeme krátkým stoupáním zpět na hřeben a hned zrána vystoupíme na nejvyšší vrchol celého pohoří Velký Kriváň 1709 m n. m. Pokračovat budeme dále ve vysoké výšce přes vrcholy Pekelník, Malý Kriváň až na Suchý, poslední výrazný kopec hlavního hřebene před řekou. Pod Suchým se nachází chata, na které přespíme.

V neděli nás bude čekat pozvolný sestup do obce Nezbudská Lúčka. Cestou se zastavíme u nádherné zříceniny Starý hrad a z Lúčky se pak přesuneme místní dopravou nebo vlastními auty zpět do Štefanové.

Jedná se vícedenní vysokohorskou túru, jejíž obtížnost do značné míry ovlivňuje počasí a typ sněhu. Je třeba počítat s možností teplot hluboko pod nulou a ledového větru, kvalitní oblečení je tedy důležité. Oblečení volte tak, aby se skládalo z více vrstev. Každý den strávíme na cestě 8 -10 hodin, vč. přestávek a výhledů do kraje. Za nejnáročnější lze považovat první den, kdy musíme nastoupat přibližně 1000 metrů na první vrchol. Třetí den budeme pouze sestupovat. Vše si ponesete sebou v batohu, sbalte se tedy co nejvíc nalehko. Jídlo jako ovoce nebo zelenina je zbytečný luxus, kromě sušených verzí.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně výbavy, stravy apod., nás neváhejte kontaktovat.


CENA ZAHRNUJE: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení sněžnic a hůlek, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

CENA NEZAHRNUJE: Dopravu (možné domluvit spolujízdu), stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku (sněžnice) – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


JAK POJEDEME?

Odjezdový / Příjezdový den:

Po vlastní ose. Z Prahy se klasicky jezdí přes Brno – Trenčín – Žilinu, popř. trasa přes severní Moravu je Hradec Králové – Olomouc – Val Mez. Poplatek za užívání slovenských dálnic je 10€ za 10-ti denní známku.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horských chatách. Na každé chatě je možné objednat si večeři i snídani za 12 – 17€. Během dne se budeme stravovat z vlastních zásob. Cena za ubytování  a jídlo se platí na místě ubytovateli.


  • Jídlo dle potřeby.
  • Dvě teplé vrstvy oblečení, svrchní bunda a kalhoty odolné proti větru a sněžení, čepice.
  • Pohorky.
  • Dvoje teplé rukavice.
  • Batoh (objem cca 35-45 l).
  • Tenký spacák.
  • Čelovku + náhradní baterie, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
  • Mobilní telefon, kartičku pojišťovny.
  • Sněžnice s volnou patou a hroty, teleskopické hole se širokými talířky do sněhu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
  • Lavinová výbava (lavinový vyhledávač, lopata, lavinová sonda) – máme několik setů na půjčení.

Doporučené: Návleky, nesmeky, mačky, lyžařské brýle.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.


 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Výlet na sněžnicích – Dárkový poukaz”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *