Horolezecké vybavení – Půjčovna

50 150 

Cena je uvedena za den půjčení (nepočítá se den zapůjčení a vrácení).  Při převzetí je nutné složit vratnou zálohu dle ceníku níže.

Pokud chceš výbavu nezávazně poptat, využij formulář na konci stránky.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie:

Horolezecké vybavení pro začátečníky i pokročilé

Chceš vyrazit na skály, ale nemáš horolezecké vybavení? A víš, že kupovat si ho ještě nechceš? Vypůjči si ho u nás. V naší půjčovně máme kompletní lezecké vybavení, ale i jednotlivé díly. Lezecký set se skládá ze sedacího úvazku, karabiny, jistítka, maglajzáku neboli pytlíku na mágo, mága a z odsedávací smyce. Další nezbytné vybavení na lezení je lano, helma a lezečky. Toto vše je základní vybavení pro lezení. Je již jen na Tobě, jaké lezecké vybavení si v půjčovně vybereš.

NázevCena / denVratná záloha
Lezecký set150 Kč1000 Kč
Sedací úvazek50 Kč500 Kč
Helma50 Kč800 Kč

Mezi základní horolezecké vybavení pro děti patří i celotělový úvazek nebo sedací úvazek doplněný o prsní úvazek. Rozdíl obvodu mezi boky a pasem je u dětí velmi nevýrazný. Pokud dítě leze pouze v sedáku a spadne ze skály či umělé stěny, otočí se na laně hlavou dolů, může dojít k vyklouznutí ze sedáku a spadnutí na zem. Následkem toho vznikají velmi vážná zranění. Díky používání celotělového úvazku nebo prsního úvazku spolu se sedákem dítě nevyklouzne.

Pro dospělé je celotělový úvazek vhodný ke snížení pravděpodobnosti otočení se hlavou dolů při pádu na laně, protože těžiště těla se nachází výše.

Proč si zapůjčit helmu na skály? Při možném pádu lezce helma chrání jeho hlavu a dochází tak ke vzniku mnohem menšího zranění. Druhým důvodem, proč mít helmu, je pád uvolněného skalního materiálu, ale i jiných předmětů a objektů.

Chceš se naučit lézt na skále či umělé stěně se zkušeným instruktorem? Využij naše lezecké kurzy.

Naše půjčovna lezeckého vybavení se nachází v Praze (případně dle domluvy lze kamkoliv zaslat poštou).

Chceš nezávazně poptat horolezecké vybavení? Kontaktuj nás pomocí tohoto formuláře👇

  Chci si půjčit:
  SněžniceLavinová sondaLopataLavinový vyhledávačLavinový setExpediční stanFerratový kompletFerratová brzdaLezecký setHelmaKarabinaLezečkySedací úvazekJistítkoLanoCelotělový úvazekPrsní úvazekSlackline - 15mSlackline - 50m

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Vyplňte požadovaná pole.

  *Obrázky produktů mohou být pouze ilustrativní a mohou se lišit od reality. Zdroj obrázků: Ocun.com

  Další informace

  Chci půjčit:

  Lezecký set 150Kč/den, Sedací úvazek 50Kč/den, Helma 50Kč/den

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Buďte první, kdo ohodnotí “Horolezecké vybavení – Půjčovna”

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *