Obytná dodávka - kuchyň
Od Jana Kavalírová

Obytná dodávka: 8 tipů, jak vytvořit dokonalou kuchyň

Láká Vás přestavba dodávky na obytné auto? Obytná dodávka není prostorná, a proto byste si vše měli naplánovat do největšího detailu. A přemýšleli jste již, jak bude vypadat Vaše kuchyň? Prozradíme Vám, co jsme si pořídili do kuchyně v obytné dodávce a bez čeho bychom se neobešli. Minulé léto jsme procestovali mnoho zemí Evropy.

Číst více: „Obytná dodávka: 8 tipů, jak vytvořit dokonalou kuchyň“
wim hof kniha
Od Anna Macurová

Wim Hof – kniha Ledový muž: Co v ní najdete?

O metodě otužování legendárního Ledového muže toho bylo napsáno již mnoho. Nyní máte možnost koupit dílo, které vás provede celou touto metodou. Navíc ho napsal sám autor tohoto promyšleného systému. Wim Hof kniha Ledový muž vás provede převratnou metodou otužování, která změnila životy lidí po celém světe. Díky tomuto titulu s ním můžete začít krok za krokem i vy.

Číst více: „Wim Hof – kniha Ledový muž: Co v ní najdete?“
Obytná dodávka
Od Jana Kavalírová

Obytná dodávka: Jak pracovat na cestách?

Chtěli byste pracovat a cestovat zároveň? Obytná dodávka je skvělou možností, jak to uskutečnit. Prozradíme Vám užitečné a zajímavé informace, které Vám tento sen pomohou splnit a zjednodušit. Protože i my jsme si vyzkoušeli jaké je to pracovat v obytné dodávce a zároveň cestovat. Během léta jsme procestovali velkou část naší republiky, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Itálii a Slovensko. I když původní plán byl přibližně 20 000 Km napříč Evropou, ale Covid rozhodl za nás.

Číst více: „Obytná dodávka: Jak pracovat na cestách?“
Knihy o cestováno
Od Anna Macurová

TOP 7: Nejlepší knihy o cestování

Hledáte tipy na dobrou četbu? Vyzkoušejte knihy o cestování. Díky nim poznáte vzdálené země očima cestovatelů, kteří o svých zážitcích vypráví poutavým a zábavným stylem. Možná se dokonce inspirujete a příští cestu si naplánujete podobně. Například netradičním dopravním prostředkem nebo stopem! Sestavili jsme pro vás seznam nejlepších knih o cestování.

Číst více: „TOP 7: Nejlepší knihy o cestování“
Skialpinismus: co to je?
Od Anna Macurová

Co to je skialpinismus a jak s ním začít?

Skialpinismus má mnoho podob. Vždy ale jde o to, pohybovat se na lyžích pouze za pomocí vlastních sil. Žádné vleky nebo lanovky. Je zcela na vás, jak náročný si výšlap uděláte. Tento sport se skvěle hodí jak pro dobrodruhy, tak rodiny s dětmi. Zjistěte, co to skialpinismus vlastně je, kde ho můžete vyzkoušet a jak s ním začít.

Číst více: „Co to je skialpinismus a jak s ním začít?“
Alpenverein pojištění
Od Anna Macurová

Alpenverein: Ideální pojištění do hor

Pro horskou turistiku, sport i náročnější lezení byste měli být krytí spolehlivým pojištěním. Na trhu je hned několik pojišťoven a společností, na které se můžete obrátit. V následující recenzi se zaměříme na členství v rakouském alpském svazu Alpenverein, jehož součástí je i pojištění, které jsme vyhodnotili jako jedno z nejlepších nejen pro aktivity v horách. Seznamte se s tím, jak funguje a jaké jsou jeho výhody.

Číst více: „Alpenverein: Ideální pojištění do hor“
Mestia
Od Anna Macurová

Gruzie: Osvědčené tipy, kam vyrazit do hor

Do Gruzie lidé jezdí hned z několika důvodů. V dnešním článku sice budu mluvit pouze o horách, ale je toho mnohem víc, proč se vyplatí ji navštívit. Tato země na pomezí Evropy a Asie, kde se odjakživa mísily oba světa, slibuje spoustu neopakovatelných zážitků. Pojďme se podívat na největší turistický tahák – hory. Která místa byste rozhodně neměli vynechat?

Číst více: „Gruzie: Osvědčené tipy, kam vyrazit do hor“