(Hodnocení: 8)

Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda, Arco – ITÁLIE – 3 DNY

3 876 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby, a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek v Itálii! Třídenní kurz via ferrata v outdoorovém ráji v okolí jezera Lago di Garda v blízkém okolí populární lezecké oblasti Arco.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Okolí jezera Lago di Garda – Itálie.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: V Apartmánu – dvoulůžkové pokoje (Cena přibližně 15e/noc).
PŘÍJEZD: V den příjezdu do 24:00 hodin do apartmánu, případně lze domluvit i pozdější příjezd další den ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož je pro nás bezpečnost  na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu nás čekají kratší, ale i celodenní ferratové výlety s výstupem na vrchol s výhledy na okolní jezera, hrady a skalní stěny. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, vysvětlení dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybaveníbezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA U JEZERA LAGO DI GARDA?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

1. den

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začneme opravdovou lahůdkou Via ferrata Fausto Susatti – obtížnost A. Projdeme městečkem, olivovými sady a skalnatým hřebenem se necháme vynést na vrchol Cima Capi. Už od začátku nás budou doprovázet bunkry, tunely, zákopy a další pozůstatky z první světové války. Nejprve se staneme svědky jedinečných výhledů z již zmiňovaného vrcholu, které budou podtrženy okolní krajinou, zrcadlící se na hladině jezera Lago di Garda. V sestupových partiích pak začne nové dobrodružství, kde nás cesta provede spletí zákopů, tunelů, děr a dalšími zajímavými místy, která stojí za prozkoumání. Je to silný zážitek a věříme, že i otrlé budou doprovázet autentické pocity. Na závěr si nemůžeme nechat ujít pravou italskou kávu a např. náš oblíbený cheese cake v místní kavárně.

2. den

Tento den nás bude čekat via Ferrata Rio Sallagoni – obtížnost C. Zde bych nejraději nic neprozrazoval,  i tak to bude velké překvapení. Tato trasa vede přes opravdu velmi zajímavé geomorfologické prvky. Provede nás přes několik traverzů krásným údolím přímo nad říčkou, následně se dostaneme do otevřené jeskyně se zcela odlišnou biodiverzitou a pokocháme se malebným pohledem do okolní krajiny. Na konci této zajištěné cesty se vydáme pěšky na hrad, odkud se nám naskytnou panoramatické výhledy na celou oblast. Odpoledne se vydáme do velmi unikátního městečka Arco, navštívíme místní  obchody, kostel, hrad a pochutnáme si na místní zmrzlině a pizze. 

3. den

Tento den přizpůsobíme aktuální kondici účastníků, možnostem a počasí. Budeme mít na výběr z opravdu velkého množství ferratových tras.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

Další doprovodný program: zmrzlina, slackline, jóga, další zmrzka, koupání v jezerech nebo venkovních termálech, ještě jedna zmrzlina a mnoho dalšího.

V tomto termínu bude zároveň probíhat kurz sportovního lezení ve stejné oblasti a bude možnost jeden den programu vynechat a přidat se k lezení na skalách.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místní rezidenci, kde jsou apartmány s vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou pro 4/6 osob (dvoulůžkové pokoje). Platí se na místě ubytovateli. Přibližně 45-50 euro za celou dobu ubytování (podle počtu osob a příplatku za topení)

Během dne stravování z vlastních zásob. Po lezení si pochutnáme na místních specialitách v okolních restauracích nebo grilujeme na zahradách apartmánů.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

7-10.9.2023, Léto 2023

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

8 recenzí Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda, Arco – ITÁLIE – 3 DNY

 1. Tomáš

  Kurz byl naše první seznámení s ferratou a předčil naše očekávání. Veškeré zajištěné cesty měli krásné výhledy na jezera a hory, prošli jsme si i tunely z 1. světové války. Instruktoři Lukáš s Ondrou nám nejdříve všechno ohledně ferrat vysvětlili a ukázali, takže jsme se s nimi cítili naprosto v bezpečí 🙂 Můžeme všem jen doporučit, bylo to super!

 2. Kacka

  Každá akce s Daily je skvělá a ani Itálie nebyla výjimkou. S nikým jiným už na akce nejezdim 😍🙏

 3. Obi

  Ferratový kurz u Lago di Garda byl opravdu nádherný! 🤩 Jsem moc rád, že jsem si vybral pro první seznámení s ferraty právě Daily Adventures, jsou to profesionálové tělem i duší. Začátečníkům vše vysvětlí, dodají spousty užitečných rad a zajímavostí nejen z ferratové praxe, ale i z horolezení, topografie, počasí v horách a spousty dalších užitečných informací. Lezení po skalách je potom zábava s pocitem bezpečí. Užil jsem si nádherné horské výhledy, průchody v historických poválečných tunelech, přechody přes lanové mosty, koupání v jezerech a spousty srandy s novými přáteli.
  Děkuji instruktorům Lukášovi a Ondrovi za super zážitek.👏👍
  Všem moc doporučuji. 🙂

 4. Terka (ověřený vlastník)

  Kurz u Lago di Garda byl můj letošní třetí kurz a kdyby byla ještě sezona, tak určitě ne poslední 🙂 Už nevím, co psát, vždy to bylo naprosto super, jak kluci instruktoři, tentokrát Luky s Tomem, tak i celá parta, která se sešla byla hrozně moc fajn. Kromě zážitků z ferrat a lezení, si člověk odnesl i teoretické znalosti z oblasti hor a lezení a k tomu všemu panovala po celou dobu skvělá zábava, co víc si přát 🙂 Takže kluci jen tak dál a v další sezoně se budu těšit 🙂

 5. Kačka

  Kurz u Lago di Garda byl můj druhý ferratový kurz od Daily Adventures a opět jsem se domů vrátila s obrovským nadšením a se skvělými zážitky.
  Kluci instruktoři nám na míru upravili program, takže jsme si krom ferrat vyzkoušeli i lezení, což bylo super. Každý den byl opravdu “nadupaný” novými zážitky. Nechybělo ani teoretické okénko s důležitými informaci o ferratách, lezení a bezpečnosti.
  Ačkoliv se na kurzu sešla parta cizích lidí, kluci dokázali udělat skvělou atmosféru a bylo opravdu celou dobu o zábavu postaráno.
  Takže jestli chceš poznal nové lidi se stejnou láskou k horám, zažít spousty zábavy a zdolat pár ferrat, můžu tento kurz jedině doporučit 😇

 6. Monika (ověřený vlastník)

  Kurz u Lago di Garda byl super, krásné ferraty, fajn parta lidí. Kluci jsou sympaťáci, jsou zodpovědní a bezpečnost je na prvním místě, vše ukážou a vysvětlí 😊 můžu jen doporučit

 7. Lukáš

  Kurz byl skvělý! Naučil mě mnoho nového, jelikož pro mě byly Ferraty novinkou. Instruktoři jsou výborní – kreativní, akční, ochotní, zodpovědní. Doporučuji všem. Kurz je opravdu nadupaný, ve všech směrech! 😀

 8. Natálie

  Kurz Via ferrata Lago di Garda v Itálii můžu jen doporučit!

  Vše bylo perfektně zorganizováno a vysvětleno.
  Krásné tři dny plných zážitků. Kluci instruktoři nám byli nápomocní a vše nám nejdříve vysvětlili a ukázali. Nechyběla ani zábava a večerní posezení s kytarou u ohně. Velice příjemný kurz 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *