Sleva

Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda – ITÁLIE

3 990  3 290 

Neváhej se přihlásit, místa se rychle plní!

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: ,

Popis

ITÁLIE OTEVŘENA PRO NÁVŠTĚVNÍKY Z ČR. HURÁÁ! TAK JEDEME!

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek  v Itálii! Víkendový kurz via ferrata v outdoorovém ráji v okolí jezera Lago di Garda  v blízkém okolí populární lezecké oblasti Arco.

Akce je vhodná pro úplně začátečníky (děti od 8 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na via ferrata. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové tůry, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

 


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení vybavení, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

Cena nezahrnuje:  Dopravu, stravu, ubytování (možné domluvit spolujízdu),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, přilbu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.

CO POLEZEŠ?

Sobota

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začněme kratší a velmi krásnou ferratou Rio Sallagoni – Obtížnost C. Provede nás před několik traverzů krýsným údolím přímo nad říčkou, následně se dostaneme do otevřené jeskyně s úplně jinou biodiverzitou a malebným pohledem do této krajinky. Na konci této zajištěné cesty se po svých vydáme na Hrad a vychutnáme si výhledy na celou oblast.

Odpoledne se vydáme do velmi unikátního městečka Arco, navštívíme městský hrad a pochutnáme si na místní zmrzlině a pizze.

Neděle

Tento den nás bude čekat opravdová výzva Via Ferrata Ernesto Che Guevara – Obtížnost C. Je to kilometr vysoká stěna, která otestuje vaší fyzičku a strach z výšek.

Pondělí

Přesný program bude upřesněn podle kondice účastníků a aktuální situace.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

V tomto termínu bude zároveň probíhat kurz sportovního lezení ve stejné oblasti a bude možnost jeden den vynechat a přidat se na lezení na skalách.

JAK POJEDEME?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.

KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu, případně penzionu/apartmánu (upřesníme dle domluvy). Platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo v místních restauracích.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Konto Bariéry
1% ze zaplacené částky kurzu putuje jako dar pro konto bariéry na pomoc tělesně postiženým!

Další informace

Termín:

25-28.9.2020

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda – ITÁLIE”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *