Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda, Arco – ITÁLIE

3 290 3 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby, a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek v Itálii! Třídenní kurz via ferrata v outdoorovém ráji v okolí jezera Lago di Garda v blízkém okolí populární lezecké oblasti Arco.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Okolí jezera Lago di Garda – Itálie.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: V Apartmánu – dvoulůžkové pokoje (Cena přibližně 10e/noc).
PŘÍJEZD: V den příjezdu do 24:00 hodin do apartmánu, případně lze domluvit i pozdější příjezd další den ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož je pro nás bezpečnost  na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu nás čekají kratší, ale i celodenní ferratové výlety s výstupem na vrchol s výhledy na okolní jezera, hrady a skalní stěny. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, vysvětlení dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybaveníbezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA U JEZERA LAGO DI GARDA?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

1. den

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začneme opravdovou lahůdkou Via ferrata Fausto Susatti – obtížnost A. Projdeme městečkem, olivovými sady a skalnatým hřebenem se necháme vynést na vrchol Cima Capi. Už od začátku nás budou doprovázet bunkry, tunely, zákopy a další pozůstatky z první světové války. Nejprve se staneme svědky jedinečných výhledů z již zmiňovaného vrcholu, které budou podtrženy okolní krajinou, zrcadlící se na hladině jezera Lago di Garda. V sestupových partiích pak začne nové dobrodružství, kde nás cesta provede spletí zákopů, tunelů, děr a dalšími zajímavými místy, která stojí za prozkoumání. Je to silný zážitek a věříme, že i otrlé budou doprovázet autentické pocity. Na závěr si nemůžeme nechat ujít pravou italskou kávu a např. náš oblíbený cheese cake v místní kavárně.

2. den

Tento den nás bude čekat via Ferrata Rio Sallagoni – obtížnost C. Zde bych nejraději nic neprozrazoval,  i tak to bude velké překvapení. Tato trasa vede přes opravdu velmi zajímavé geomorfologické prvky. Provede nás přes několik traverzů krásným údolím přímo nad říčkou, následně se dostaneme do otevřené jeskyně se zcela odlišnou biodiverzitou a pokocháme se malebným pohledem do okolní krajiny. Na konci této zajištěné cesty se vydáme pěšky na hrad, odkud se nám naskytnou panoramatické výhledy na celou oblast. Odpoledne se vydáme do velmi unikátního městečka Arco, navštívíme místní  obchody, kostel, hrad a pochutnáme si na místní zmrzlině a pizze. 

3. den

Tento den přizpůsobíme aktuální kondici účastníků, možnostem a počasí. Budeme mít na výběr z opravdu velkého množství ferratových tras.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

Další doprovodný program: zmrzlina, slackline, jóga, další zmrzka, koupání v jezerech nebo venkovních termálech, ještě jedna zmrzlina a mnoho dalšího.

V tomto termínu bude zároveň probíhat kurz sportovního lezení ve stejné oblasti a bude možnost jeden den programu vynechat a přidat se k lezení na skalách.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místní rezidenci, kde jsou apartmány s vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou pro 4/6 osob (dvoulůžkové pokoje). Platí se na místě ubytovateli. Přibližně 30-40 euro za celou dobu ubytování (podle počtu osob a příplatků za topení, ložní prádlo atd.)

Během dne stravování z vlastních zásob. Po lezení si pochutnáme na místních specialitách v okolních restauracích nebo grilujeme na zahradách apartmánů.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

28-31.10.2021, 8-11.9.2022, 15-18.9.2022, 22-25.9.2022

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Nadupaný kurz Via ferrata Lago di Garda, Arco – ITÁLIE”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *