Výstup na Triglav 2864 m – nejvyšší horu Slovinska

4 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Vysokohorský výstup na nejvyšší horu Slovinska Triglav s nadmořskou výškou 2864 metrů. Tato nádherná mohutná hora v neopakovatelném prostředí Julských Alp láká ročně spousty lidí. A není se co divit. Julské Alpy jsou známé krásnými túrami a okolí Triglavu a výstup na Triglav patří k tomu nejlepšímu. Vyraz s námi na Triglav – Slovinsko a třídenní okruh plný úchvatných výhledů a zážitků!

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Mojstrana – Slovinsko, Triglavský národní park
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horské chatě Triglavski dom na Kredarici.
PŘÍJEZD: V pátek do 12 hodin na parkoviště nedaleko Mojstrany.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ PŘI VÝSTUPU NA TRIGLAV?

Během výstupu na Triglav si osvojíš zásady bezpečného pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěné cestě – via ferrata. Naučíš se správně používat ferratové vybavení. Dozvíš se praktické a důležité informace ohledně plánování horské túry nebo vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojených rizik. V rámci kurzu nás čekají náročné celodenní túry s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování túry, vyhodnocení počasí, praktické mobilní aplikace nebo orientaci v terénu.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení pro výstup na Triglav, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ NA TRIGLAV?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 30-50 l).
• Pevnou kotníkovou obuv – bez pohorek nelze kurz absolvovat!
• Bundu odolnou proti větru a dešti, čepici a rukavice, spacák.
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou celoprstové rukavice, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy).


JAKÝ JE PLÁN VÝSTUPU?

Pátek

Po příjezdu na místo zkontrolujeme veškerou výbavu, sbalíme se a vyrazíme po svahu údolí směrem k chatě – Triglavski dom. Čeká nás náročný výstup, kde překonáme 1450 metrů převýšení, takže nám pak přijde vhod dobrá večeře a doplnění pitného režimu.

Sobota

Sobota bude naším vrcholovým dnem. Brzy ráno posilněni snídaní obejdeme Triglav z jihu kolem chaty Planika a vystoupáme k trase Gorjanska pot, kudy vede via ferrata až na vrcholový hřeben (Via Ferrata – Triglav). Po odpočinku s nádhernými výhledy sejdeme po východním hřebeni, kudy vede další zajištěná cesta, přes Malý Triglav zpět na chatu. Odpoledne budeme mít čas popovídat o všem, co se týká pohybu v horách.

Neděle

V neděli se po vydatném a zaslouženém spánku v klidu vypravíme zpět do údolí. Než ale začneme klesat, přejdeme ještě dva vrcholy přes 2500 m n.m. s dalšími výhledy. K autu dojdeme včas tak, abychom všichni dojeli včas domů.

Ukončení kurzu poslední den bude do 14 hod.

Čekají nás náročné túry vysokohorským terénem, je proto potřebná jistá fyzická kondice a zkušenosti s výlety v kopcích s batohem.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horské chatě  Triglavski dom na Kredarici ve společném pokoji. Je nejvýše položenou chatou ve Slovinsku! Ubytování je s polopenzí, začíná se v pátek večeří a končí v neděli snídaní. Za noc zaplatíš 38€ pro členy horolezeckých spolků, 47€ pro nečleny.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

16-18.8.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Výstup na Triglav 2864 m – nejvyšší horu Slovinska“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *