Výstup na Triglav 2864 m – nejvyšší horu Slovinska

3 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Vysokohorský výstup na nejvyšší horu Slovinska Triglav s nadmořskou výškou 2864 metrů. Tato nádherná mohutná hora v neopakovatelném prostředí Julských Alp láká ročně spousty lidí. A není se co divit. Julské Alpy jsou známé krásnými túrami a okolí Triglavu a výstup na Triglav patří k tomu nejlepšímu. Vyraz s námi na Triglav – Slovinsko a třídenní okruh plný úchvatných výhledů a zážitků! 

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Mojstrana – Slovinsko, Triglavský národní park
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horské chatě Triglavski dom na Kredarici. 
PŘÍJEZD: V pátek do 13 hodin na parkoviště nedaleko Mojstrany.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ PŘI VÝSTUPU NA TRIGLAV?

Během výstupu na Triglav si osvojíš zásady bezpečného pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěné cestě – via ferrata. Naučíš se správně používat ferratové vybavení. Dozvíš se praktické a důležité informace ohledně plánování horské túry nebo vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojených rizik. V rámci kurzu nás čekají celodenní túry s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodcepraktické mobilní aplikace nebo orientaci v terénu.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení pro výstup na Triglav, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ NA TRIGLAV?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 30-50 l).
• Pevnou kotníkovou obuv – bez pohorek nelze kurz absolvovat!
• Bundu odolnou proti větru a dešti, čepici a rukavice, spacák.
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou celoprstové rukavice, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy).


JAKÝ JE PLÁN VÝSTUPU?

Pátek

Po příjezdu na místo zkontrolujeme veškerou výbavu, sbalíme se a vyrazíme po svahu údolí směrem k chatě – Triglavski dom. Čeká nás náročný výstup, kde překonáme 1450 metrů převýšení, takže nám pak přijde vhod dobrá večeře a doplnění pitného režimu. Při výstupu na Triglav bude klíčové důkladně zanalyzovat počasí.

Sobota

Sobota bude naším vrcholovým dnem. Brzy ráno posilněni snídaní obejdeme Triglav z jihu kolem chaty Planika a vystoupáme k trase Gorjanska pot, kudy vede via ferrata až na vrcholový hřeben (Via Ferrata – Triglav). Po odpočinku s nádhernými výhledy sejdeme po východním hřebeni, kudy vede další zajištěná cesta, přes Malý Triglav zpět na chatu. Odpoledne budeme mít čas popovídat o všem, co se týká pohybu v horách.

Neděle

V neděli se po vydatném a zaslouženém spánku v klidu vypravíme zpět do údolí. Než ale začneme klesat, přejdeme ještě dva vrcholy přes 2500 m n.m. s dalšími výhledy. K autu dojdeme včas tak, abychom všichni dojeli včas domů.

Ukončení kurzu poslední den bude do 14 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horské chatě  Triglavski dom na Kredarici ve společném pokoji. Je nejvýše položenou chatou ve Slovinsku! Ubytování je s polopenzí, začíná se v pátek večeří a končí v neděli snídaní. Za noc zaplatíš – 33€ pro členy horolezeckých spolků, 42€ pro nečleny.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Datum:

Léto 2023

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Výstup na Triglav 2864 m – nejvyšší horu Slovinska“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.