Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

2 990 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: ,

Popis

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek i v Rakousku! Víkendový kurz via ferrata ve velmi populární lokalitě Rax alpe  v blízkém okolí stěny Hohe Wandu.

Akce je vhodná pro úplně začátečníky (děti od 8 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na via ferrata. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové tůry, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

 


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení vybavení, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

Cena nezahrnuje:  Dopravu (možné domluvit spolujízdu), ubytování, stravu,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, přilbu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.

CO POLEZEŠ?

Sobota

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začněme příjemnou cestou Alpenvereinssteig (obtížnost B). Je to jednoduchá zajištěná cesta, velmi vhodná pro začátečníky, určitě však nebude nudit i zkušenější ferratisty. Je starší více než 100 let a má převýšení pěkných 640 m. Po dosažení vrcholu se náhorní plošinou příjemnou procházkou dostaneme k chatě Ottohaus, kde nabereme potřebné síly na další výzvu. Přímo z terasy chaty je vidět malý tunel ve skále, tam začíná krátká cvičná ferrata střední obtížnosti Kronich–Eisenweg (C).  Tato dobrovolná varianta dobře procvičí vaše získané dovednosti a už malinko naznačí, že ferraty nejsou jen žebříky a vysokohorská turistika. Po zaslouženém odpočinku se vydáme zpět do údolí nabrat síly na další den.

Neděle

V této oblasti Alp není lepší volby, než jakou představuje Hans von Haidsteig (C/D). Druhý den vystoupáme klasickou horskou ferratou  až ke kříži na výrazný vrchol Preiner Wand (1783 m). Následně se vydáme doplnit energii a pro otužilce navštívíme místní jezera.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

JAK POJEDEME?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.

KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu za příznivé ceny ( auto+stan a 2 osoby za 20 euro), případně penzionu/apartmánu (upřesníme dle domluvy). Ubytování stojí cca 20-30 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu).

Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

21-23.5.2021, 25-27.6.2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *