(Hodnocení: 1)

Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

2 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek i v Rakousku! Víkendový kurz via ferrata ve velmi populární lokalitě Raxalpe v blízkém okolí stěny Hohe Wandu.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Raxalpe – Rakousko.
POČET DNÍ: 2 dny
UBYTOVÁNÍ: V blízkém kempu – Cena je cca 10 až 15e/noc.
PŘÍJEZD: V pátek do 24:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě v raxalpe. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 20 eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA – RAXALPE?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Sobota

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začněme příjemnou cestou Alpenvereinssteig – obtížnost B. Je to jednoduchá zajištěná cesta, velmi vhodná pro začátečníky, určitě však nebude nudit i zkušenější ferratisty. Je starší více než 100 let a má převýšení pěkných 640 m. Po dosažení vrcholu se náhorní plošinou příjemnou procházkou dostaneme k chatě Ottohaus, kde nabereme potřebné síly na další výzvu. Přímo z terasy chaty je vidět malý tunel ve skále, tam začíná krátká cvičná ferrata střední obtížnosti Kronich–Eisenweg (C).  Tato dobrovolná varianta dobře procvičí vaše získané dovednosti a už malinko naznačí, že ferraty nejsou jen žebříky a vysokohorská turistika. Po zaslouženém odpočinku se vydáme zpět do údolí nabrat síly na další den.

Neděle

V této oblasti Alp není lepší volby, než jakou představuje Hans von Haidsteig – obtížnost C/D. Tento den vystoupáme klasickou horskou ferratou  až ke kříži na výrazný vrchol Preiner Wand (1783 m). Následně se vydáme doplnit energii a pro otužilce navštívíme místní jezera.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu za příznivé ceny ( auto+stan a 2 osoby za 20 euro), případně penzionu/apartmánu (účastník si řeší sám). Ubytování stojí cca 20-30 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu).

Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

25-27.6.2021, 30.7.-1.8.2021

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

1 recenze Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

  1. Johy

    Super kurz v krásných horách. Instruktor Filip byl velmi milý, ochotný a měl zodpovědný přístup s důrazem na bezpečnost.
    Víkend s fajn partou a skvělými zážitky. Nejela jsem naposled 🙂
    Doporučuji !

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *