(Hodnocení: 3)

Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

3 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek i v Rakousku! Víkendový kurz via ferrata ve velmi populární lokalitě Raxalpe v blízkém okolí stěn Hohe Wandu.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Raxalpe – Rakousko.
POČET DNÍ: 2 dny
UBYTOVÁNÍ: V blízkém kempu – cena je cca 10 až 15€/noc.
PŘÍJEZD: V pátek do 22:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě v Raxalpe. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 20 Eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou nebo nízbou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou celoprstové rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA – RAXALPE?

Odjezdový den:

Vlastním autem s možností domluvit spolujízdu, ubytování a seznámení s programem.


CO POLEZEŠ?

Sobota

Auty dojedeme asi 10 minut od kempu k chatě Weichtalhaus. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. U chaty se nachází tzv. ferratové hřiště – skála s několika krátkými ferratami různých obtížností, kde natrénujeme pohyb po ferratě. Odpoledne vystoupáme z kaňonu Höllental lehkou cestou Teufelsbadstubensteig s žebříky a hezkými výhledy.

Neděle

Druhý den nás čeká lahůdka v podobě místní klasiky, cesta Hans von Haidsteig, obtížnosti C/D . Krásnou horskou ferratou vystoupáme na vrchol Preiner Wand (1783 m) a ocitneme se na nejvyšším bodě malé náhorní plošiny s nádhernými výhledy. Cestou zpět se zastavíme u malé romantické chatky Seehütte, kde můžeme doplnit pitný režim a něco zakousnout. Směr sestupu nám pak umožní vidět celou zlezenou stěnu jako na dlani.

Ukončení kurzu bude v neděli okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu za příznivé ceny ( auto+stan a 2 osoby za 20 Eur), případně penzionu/apartmánu (účastník si řeší sám). Ubytování stojí cca 20-30 Eur a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu).

Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

Individuální termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

3 recenze Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

 1. Matěj (ověřený vlastník)

  Celý víkend byl prostě skvělý, určitě doporučuji a máme v plánu zkusit další kurzy 🙂 Filip super instruktor, všechno proběhlo hladce. Nečekej a jeď !! 😉

 2. Katerina (ověřený vlastník)

  Parádní:) sobota rozehřívací, neděle… vlastně co bych prozrazovala:) Bylo to skvělý, jeď hned! Filip super instruktor, věřila jsem mu na 100% a to je super pocit.

 3. Johy

  Super kurz v krásných horách. Instruktor Filip byl velmi milý, ochotný a měl zodpovědný přístup s důrazem na bezpečnost.
  Víkend s fajn partou a skvělými zážitky. Nejela jsem naposled 🙂
  Doporučuji !

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *