(Hodnocení: 1)

Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

3 290 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek i v Rakousku! Víkendový kurz via ferrata ve velmi populární lokalitě Raxalpe v blízkém okolí stěn Hohe Wandu.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Raxalpe – Rakousko.
POČET DNÍ: 2 dny
UBYTOVÁNÍ: V blízkém kempu – cena je cca 10 až 15€/noc.
PŘÍJEZD: V pátek do 22:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě v Raxalpe. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 20 Eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.
 

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA – RAXALPE?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Sobota

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

Začneme místní klasikou a to cestou Hans von Haidsteig, obtížnosti C/D . Krásnou horskou ferratou vystoupáme na vrchol Preiner Wand (1783 m). Po dosažení vrcholu se po hřebeni náhorní plošiny dostaneme k chatě Ottohaus, kde nabereme potřebné síly na další výzvu. Přímo z terasy chaty je vidět malý tunel ve skále, kde začíná krátká cvičná ferrata střední obtížnosti Kronich–Eisenweg (C).  Tato dobrovolná varianta dobře procvičí vaše získané dovednosti a už malinko naznačí, že ferraty nejsou jen žebříky a vysokohorská turistika. Po zaslouženém odpočinku se vydáme příjemnou procházkou zpět do údolí nabrat síly na další den.

Neděle

Ráno přejedeme do známé oblasti Hohewand, kde se vydáme na další místní oblíbenou cestu Gebirgsvereins (C/D). Nahoře na nás bude čekat opět spousta krásných výhledů a samozřejmě chata, kde můžeme příjemně zakončit nedělní program.

Ukončení kurzu bude v neděli okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu za příznivé ceny ( auto+stan a 2 osoby za 20 Eur), případně penzionu/apartmánu (účastník si řeší sám). Ubytování stojí cca 20-30 Eur a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu).

Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

Léto 2023, 3-5.6.2022

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

1 recenze Kurz Via ferrata Raxalpe – RAKOUSKO

  1. Johy

    Super kurz v krásných horách. Instruktor Filip byl velmi milý, ochotný a měl zodpovědný přístup s důrazem na bezpečnost.
    Víkend s fajn partou a skvělými zážitky. Nejela jsem naposled 🙂
    Doporučuji !

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.