Kurz Via Ferrata Lužické hory – NĚMECKO

1 490 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata – Zadrátovaná jeptiška (Nonnensteig) na pískovcových skalách v krásné krajině s výhledem na lázeňské město Jonsdorf a okolní Lužické hory.

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Lužické hory, Německo.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: V den kurzu je sraz v 9:00 na parkovišti u městečka Jonsdorf.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu tě čeká 1 zajištěná cesta. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN..

• Pohodlné sportovní oblečení.
Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ?

Zavítáš do města Jonsdof na ferratu NonnensteigZadrátovaná jeptiška.  Vede tam 1 trasa středně těžké obtížnosti C / D se spoustou zajímavých úseků, např. 9 metrů dlouhý visutý most, začátek s kolmým žebříkem či malý převis. Trasu lze rozdělit na 3 části. První část je naučná, zahřívací s obtížností B. U druhé části se trošku zapotíš místy je tam obtížnost C. Třetí část začíná malým krátkým převisem s obtížností D. Nezoufejte, s pomocí průvodce a trochou síly to hravě zvládnete. Je navržen tak, aby ho zvládli i méně trénovaní lidé. Přesto nějakou sílu v pažích musíš vyvinout. Najdeš tu i několik odpočinkových úseků, spoustu krásných výhledů na malebný Jonsdorf a okolní pískovcové věže. Na vrcholu je několik vyhlídek a  malé občerstvení , které je zaslouženou odměnou. Samozřejmě je možné celou trasu neabsolvovat a obejít po turistické cestě. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

V rámci kurzu via ferrata Lužické hory je možnost absolvovat via ferratu ALPINER GRAT obtížnosti C / D, nebo kopec Spitzberg– APOLLOFALTER obtížnost B. Na tyto další terasy je nutné se předem domluvit a přejet autem.

Kurz je naplánovaný na 4-8 hodin.

JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (sraz na místě v 10:00).


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

9.5.2021, 20.6.2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kurz Via Ferrata Lužické hory – NĚMECKO”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *