(Hodnocení: 14)

Ferratový kurz Lužické hory – NĚMECKO

2 390 

Vyčistit

Zdolávání vertikál kousek za českými hranicemi prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli na ferratovém kurzu – Lužické hory dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní ferratový kurz – Zadrátovaná jeptiška (Nonnensteig) na pískovcových skalách v krásné krajině s výhledem na lázeňské město Jonsdorf a okolní Lužické hory.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Lužické hory, Německo.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: V den kurzu je sraz v 10:00 na parkovišti u městečka Jonsdorf.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ NA FERRATOVÉM KURZU?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu tě čeká 1 zajištěná cesta. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN..

• Pohodlné sportovní oblečení.
Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ ZA FERRATY V LUŽICKÝCH HORÁCH?

Zavítáš do města Jonsdof na ferratu NonnensteigZadrátovaná jeptiška.  Vede tam 1 trasa středně těžké obtížnosti C / D se spoustou zajímavých úseků, např. 9 metrů dlouhý visutý most, začátek s kolmým žebříkem či malý převis. Trasu lze rozdělit na 3 části. První část je naučná, zahřívací s obtížností B. U druhé části se trošku zapotíš místy je tam obtížnost C. Třetí část začíná malým krátkým převisem s obtížností D. Nezoufejte, s pomocí průvodce a trochou síly to hravě zvládnete. Je navržen tak, aby ho zvládli i méně trénovaní lidé. Přesto nějakou sílu v pažích musíš vyvinout. Najdeš tu i několik odpočinkových úseků, spoustu krásných výhledů na malebný Jonsdorf a okolní pískovcové věže. Na vrcholu je několik vyhlídek a  malé občerstvení , které je zaslouženou odměnou. Samozřejmě je možné celou trasu neabsolvovat a obejít po turistické cestě. Než se vydáme do zajištěné cesty (via ferrata), tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu.

V rámci kurzu via ferrata Lužické hory absolvujeme také via ferratu ALPINER GRAT obtížnosti C / D. Krásná a vzdušná cesta vedoucí do skalního města. Na tuto ferratu je nutné přejet autem. Kurz je vhodný pro děti od 30 kg.

Kurz je naplánovaný na cca 6 hodin.

JAK POJEDEŠ NA FERRATOVÝ KURZ?

Po vlastní ose (sraz na místě v 10:00).


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

3.8.2024, 4.8.2024, 31.8.2024, 1.9.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

14 recenzí Ferratový kurz Lužické hory – NĚMECKO

 1. Míša a Kuba

  Ferratový kurz od Daily Adventures se nám moc líbil. Instruktor Štěpán byl velmi přátelský, profesionální a vše nám před ferratovým kurzem vysvětlil. Průprava byla velmi užitečná a poutavá. Už teď vím, že pokud se rozhodneme lézt znovu, informace od Štěpána určitě využijeme. 😊
  Samotné ferratové lezení bylo úžasným zážitkem a Lužičky opravdu můžeme jen doporučit. Zajímavé a příjemné lezení na Zadrátované Jeptišce a poté Alpiner Grat, který byl pro mě celkem adrenalinovou výzvou (ale zvládla jsem ho bez potíží😀) a zároveň úžasným lezením s úžasným výhledem. 🤩
  Děkujeme, že jsme díky vám zjistili, jak skvělý to je! A velký díky tobě, Štěpáne. 😊
  Míša a Kuba

 2. Lukáš

  Skvěle strávený den. Oceňuji především předferratovou průpravu a také výběr samotných ferrat. Ty byly opravdu parádní a moc jsme si je užili. Navíc Lukáš se Štěpánem byli naprosto úžasní. Vysvětlili, poradili, pomohli a k tomu byli nesmírně milí. Úžasná zkušenost.

  Kromě toho nebyl problém domluvit se na posunutí termínu kurzu, který jsme měli absolvovat do konce září. Tým Daily nám ve všem vyhověl a umožnil absolvovat kurz i po termínu.

  Díky!

 3. Simona (ověřený vlastník)

  Pro me to byla druha zkusenost a pro maminku prvni s ferratou. Stalo to za to, byl to skvele straveny den, ibe ferraty se daly zvladnout i zacatecniky jako jsme byly my. Instruktor lukas byl skvely a dodal odvahu i tam kde chybela. Urcite zkusime dalsi kurz.

 4. Jitka

  Byla to naše první zkušenost s Ferratou. Oběma se nám kurz velice líbil, a předčil i našeho očekávání. První ze dvou Ferrat byla lehčí. U druhé už člověk musel být trošku zdatnější. Ale nezáleží jakou má člověk výšku, obě ferraty zvládnou velcí i menší. S instruktorem Lukášem to byla hračka.

 5. sob

  Perfektní akce! Zúčastnili jsme se jako úplní začátečníci a kurz jsme si moc užili. Instruktor Lukáš byl skvělý.

 6. Marek

  Velmi pěkné, ferraty zvolené v kurzu jsou ideální – první je lehká, na rozkoukání a osahání, vede krásným prostředím a výhled je parádní. Druhá je velmi zajímavý výstup, kde už se dá trochu víc osahat, co to vlastně lezení ferrat může asi znamenat. Instruktor Lukáš byl skvělý, všechno vysvětlil, ukázal a je vidět, že ke kurzu přistupuje se zájmem a zodpovědně a že je to skutečně jeho životní náplní.

 7. Lucie

  Tento kurz je zatím náš nejoblíbenější z vyzkoušených ferrat. Jdeme ho už podruhé a myslím, že ne naposledy. Ferraty Nonnensteig i Alpiner Grat jsou v krásné přírodě a výhledy jsou opravdu za odměnu. Přístup instruktorů je profesionální, jsou trpěliví a vše dobře vysvětlí. Vřele doporučujeme i pokud jdete lézt poprvé. Moc děkujeme!

 8. Jana

  Kurz se mi moc líbil, Lukáš je zkušený průvodce, díky němu jsem překonala sama sebe. Díky!

 9. Olga (ověřený vlastník)

  S Daily adventures je to moje třetí ferrata a opět bezchybný a příjemně strávený den s prima partou lidí a ještě lepšími instruktory, kteří se o vás lidsky i profesionálně postarají! 🙂 Stačí se jen kochat výhledy po okolí.

 10. Jarda (ověřený vlastník)

  Moje první zkušenost s lezením ferraty, kurz byl výborný a předčil moje očekávání. Celý den strávený se skupinou lezců a instruktorem Lukášem neměl chybu. Určitě doporučuji všem nadšencům a sám si ještě nějaký další kurz určitě dám , moc všem děkuji.

 11. Sonia (ověřený vlastník)

  Moc dekuji za prijemny den na kurzu. Pro zacatecniky je to dobra volba mista. A instruktor Filip byl moc fajn, prijemny, trpelivy a dobre nam vse vysvetlil. Nejde tomu nic vytknout 😀

 12. Hana (ověřený vlastník)

  Moc jsme si užili Alpiner Grat u Oybinu a Nonnensteig u Jonsdorfu v polovině srpna. Trpělivý instruktor Filip ubrzdil naši zbrklost a v pohodičce nás provedl všemi úskalími ferrat. Krásné výhledy! Bylo to bezva a půjdeme zase. Díky!

 13. Martin

  Poslední květnovou neděli jsem strávil s přáteli poprvé v životě na ferratě v Lužkách. Celým dnem nás provedl zkušený instruktor Lukáš. Velký dík Lukášovi za perfektní organizaci, trpělivost, cenné informace, ale hlavně za intenzivní zážitky a překrásné výhledy. Prostě legendární neděle. 🙂 Moc děkuji.

 14. Petra Kmoníčková

  Opět skvěle strávený den na překrásné feratě ZADRÁTOVANÁ JEPTIŠKA. Jednoduchá a členitá cesta, lanové mosty, výhled do okolí a malebnou vesničku JONSDORF. Onen krkolomný převis jsem i já menšího vzrůstu zvládla bez pomoci a v pohodě, takže se není čeho bát. Doporučuji všemi deseti.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *