(Hodnocení: 2)

Vzdušná a velmi oblíbená ferrata Intersport – RAKOUSKO – 3 DNY

4 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Vedle našeho již klasického a oblíbeného kurzu v Solné komoře jsme si pro tebe připravili dobrodružnější verzi. Během tohoto třídenního kurzu se spolu vydáme na ty nejhezčí cesty. Zdoláme velká převýšení, užijeme si nádherné výhledy na horská jezera nebo budeme sestupovat do úzkého kaňonu. V této oblasti je opravdu z čeho vybírat, pojeď si tedy s námi projít ty největší lahůdky. Hlavním lákadlem bude ferrata Intersport – nádherná a vzdušná ferrata, která ti vyrazí dech! Dalším lákadlem je určitě krásná soutěska Postalmklamm, kde zažiješ pravé dobrodružství.

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Solná komora – Rakousko.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: V kempu blízko famózního Hallstattu – Cena je cca 20e/noc.
PŘÍJEZD: Ve čtvrtek nejpozději do 22:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v pátek ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 20 eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ NA FERRATU INTERSPORT?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou celoprstové rukavice, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA FERRATOVÝ KURZ – INTERSPORT?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Pátek

První den začneme impozatní ferratou, ikonou této oblasti, Intersport Klettersteig – Obtížnost C/D. Cesta sice není technicky obtížná, ale zdoláte na ní pěkné převýšení skoro 500 m. Nachází se zde také jeden z nejznámějších vzdušných žebříků v Rakousku, který dosahuje délky 40 m. Ferratou vystoupáme na vrchol Grosser Donnerkogel, 2054 m n.m., odkud budou krásné výhledy na jezero Gosausee a místní dominantu Dachstein.

Sobota

Tento den přizpůsobíme aktuální kondici účastníků, možnostem a počasí. Budeme mít na výběr z opravdu velkého množství ferratových tras, několik z nich uvádíme pro představu:

  • Naturfreundesteig Traunstein – obtížnost B.
  • Leadership – obtížnost B/C.
  • Mein Land Dein Land – obtížnost C.
  • Echernwand Klettersteig – obtížnost D

Neděle

Poslední den místo stoupání, sejdeme k ferratě dolů, do soutěsky Postalmklamm – Obtížnost D (varianta F), kde nás čeká nádherná cesta po hladké skále, se zurčící říčkou pod nohama a často mnohými malými vodopády, padajícími na dno soutěsky.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu na překrásném místě v blízkosti vesničky Hallstatt. Noc stojí přibližně 20 Eur (Cena za osobu – 12,5€, stan 6€, auto 5€)  a platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací. Během kurzu bude dostatek času nakoupit si nutné potraviny.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

Individuální termín, 12-15.9.2024

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

2 recenze Vzdušná a velmi oblíbená ferrata Intersport – RAKOUSKO – 3 DNY

  1. Tomas

    Super zazitok, krasne prostredie Alp s uzasnymi vyhladmi. Zazemie v kempe s komplet socialnym vybavenim a jazerom hned par metrov. Top instruktori, vysvetlia, pomozu a je s nimi super zabava, mimo hlavny program moznost vyletu do mesta ci skusit slack linu pri jazere. Intersport ferrata narocnejsia (C/D useky a casovo dlhsia tzn fyzicky narocnejsia) ale stale v pohode zvladnutelna kazdemu aktivne zalozenemu cloveku a odmenou su dokonale vyhlady. Vrele doporucujem. Daily Adventures diki za dalsi zazitok z vasich outdoor aktivit.

  2. Karolína

    Naprosto úžasný zážitek 😍 Vřele jen doporučuji. Nejen úžasná příroda, výhledy, krásný klid ale i spousta srandy a zážitků na které nezapomenu. Kluci z Daily jsou úžasní, mají bezvadný přístup, vše vysvětlí, provedou, naučí a strašně moc podpoří, když už máte pocit, že nemůžete 😁

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *