(Hodnocení: 8)

Kurz Via ferrata Solná komora – RAKOUSKO – 3 DNY

4 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby. Také my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Rakousko je velmi populární zemí pro návštěvu zajištěných cest, a proto ti nabízíme třídenní  kurz via ferrata ve velmi krásné lokalitě Solné komory s výhledem na místní jezera v blízkém okolí Dachsteinu.

 

 

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Solná komora – Rakousko.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: V kempu blízko famózního Hallstattu – Cena je cca 30€/noc.
PŘÍJEZD: Ve čtvrtek nejpozději do 22:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v pátek ráno.

VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, platbu 4€ za průjezd  parku Postalm,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou celoprstové rukavice, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA KURZ VIA FERRATA – RAKOUSKO?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Pátek

Nejprve se zahřejeme na cvičné ferratě, kde si v klidu vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. Poté si vylezeme lehkou zajištěnou cestu na zahřátí a procvičíme různé situace spojené s lezením ferratových cest. Popojedem k jezeru Gosausee, kde se občerstvíme a vyrazíme vstříc dalšímu dobrodružství na velmi zábavnou ferratu Laserer alpin Klettersteig – obtížnosti C. Trasa vede přímo nad jezerem, provede tě přes žebřík, lanový most a další zajímavá místa. Následovat nemůže nic jiného, než poctivá osvěžující zmrzlina a návrat do kempu a večerní návštěvu romantické vesničky Hallstatt.

Sobota

Tento den přizpůsobíme aktuální kondici účastníků, možnostem a počasí. Budeme mít na výběr z opravdu velkého množství ferratových tras, několik z nich uvádíme pro představu:

 • Leadership – obtížnost B/C.
 • Mein Land Dein Land – obtížnost C.
 • Katrin Klettersteig – obtížnost B/C.

Neděle

Asi každý zná příběh Indiana Jonese, při průchodu ferratou Postalmklamm – obtížnost C/D můžeš zažít často obdobný pocit jako Indy. Trasa vede impozantní soutězkou s nespočtem vodopádů a hlavně akčními úseky v podobě mostů, lávek, přeskoků a lanových překážek.

Poslední den bude ukončení kurzu okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu na překrásném místě v blízkosti vesničky Hallstatt. Noc stojí přibližně 30 EUR (Cena za osobu – 18€, stan 9€, auto 7€)  a platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací. Během kurzu bude dostatek času nakoupit si nutné potraviny.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

20-23.6.2024, 4-7.7.2024, 15-18.8.2024, 12-15.9.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

8 recenzí Kurz Via ferrata Solná komora – RAKOUSKO – 3 DNY

 1. Martin Mikula (ověřený vlastník)

  Ahoj, já jsem naprosto spokojen. Instruktor Filip velmi profesionální, milý člověk s srdcem pro výšky a hory. Člově k chodící po horách již ledacos ví, nebo si to alespoň myslí. Tento kurz to vezme opravdu “z gruntu” a komplexně člověka připraví na samostatný výjezd. Tím se mu později eliminuje případný strach a zážitek se umocní. Doporučuji

 2. Jiří Ivičič

  Ferratový kurz 19-21.08.2022. Na počasí a partu jsme měli štěstí. To nelze ovlivnit. Ale úroveň instruktora, výběr lokality už jde za Daily Adventures a to vše bylo perfektní a nezapomenutelné. Super zážitek, super parta.

 3. Petra Kmoníčková

  V polovině června jsem jela na kurz ferrat v Rakousku. Za sebe musím říct, že to byli nejkrásnější ferraty co jsem zatím s Daily Adventures lezla. Krásné místo, skvělá parta lidí, nezapomenutelné zážitky, kamarádský přístup a instruktoři Lukáš a Filip, kteří neustále dbali na naši bezpečnost. Díky kluci, těším se na další kurzy s Vámi

 4. Míša

  Lukáš a Filip jsou profíci, můžete se s nimi vydat i na těžší ferratu (na kterou byste sami nevlezli) a ničeho se nemusíte bát. Celou dobu měli vše pod kontrolou, kurz byl na pohodu a moc super, doporučuji všem, byl to skvělý zážitek a určitě to nebyla moje poslední ferrata.

 5. Lukáš

  Tak na tenhle zážitek jen tak nezapomenu.
  Skvělé prostředí, skvělá parta, skvělé ferraty.
  Doporučuji každému

 6. Anastasiia (ověřený vlastník)

  Byla to naší první, ale rozhodne ne poslední zkušenost s via ferrata a Daily Adventures. Tenhle víkend (6.8-8.8) v Solné komoře nám daroval nezapomenutelné zážitky – úchvatné pohledy na místa kam jinak člověk nedostane, překonání sebe sama a skvěly lidi okolo. Instruktoři Lukáš a Filip, dekujeme vám za mnoho užitečných informaci, podporu a také skvěly mimoferratovy program!
  Hodně úspěchu s dalšími kurzy a na viděnou 😉

 7. Terka (ověřený vlastník)

  Nebyl to můj první a rozhodně ani poslední kurz, který jsem absolvovala s Daily Adventures. Ferratový kurz na Solné komoře v termínu 6.8. – 8.8.2021 byl naprosto úžasný a nezapomenutelný. Překonala jsem samu sebe a užila si nádherné výhledy a zážitky. Kromě toho se sešla skvělá parta lidí a co se týká instruktorů Lukáše a Filipa, tak k tomu není co dodat, super kluci, kteří vědí, co dělají a ještě nezkazí žádnou srandu, co více si přát…snad jen, ať už jedu na další kurz 🙂 Kluci, děkuji, bylo to úúúžasný 🙂

 8. Míša (ověřený vlastník)

  Vyrazit na ferraty s Daily Adventures jsem se rozhodla na poslední chvíli, a tak jako u většiny spontánních nápadů to bylo super rozhodnutí. Oba průvodci i ostatní členové kurzu byli super, prostředí nádherné a víkend jsme si všichni moc užili. Modřiny z mých ferratových začátků sice zmizí, ale na tohle Rakousko budu vzpomínat ještě dlouho. Kurz rozhodně doporučuju. 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *