Kurz Via ferrata Solná komora – RAKOUSKO

2 990 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: ,

Popis

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek i v Rakousku! Víkendový kurz via ferrata ve velmi populární lokalitě Solné komory s výhledem na místní jezera v blízkém okolí Dachsteinu. Akce je vhodná pro úplně začátečníky (děti od 8 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na via ferrata. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty v údolí s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové tůry, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

 


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení vybavení, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

Cena nezahrnuje:  Dopravu, stravu, ubytování (možné domluvit spolujízdu), případné využití lanovky (cca 20 eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, přilbu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.

CO POLEZEŠ?

Sobota

Nejprve se zahřejeme lehkou cestou Katrin  – obtížnost B. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. Poté se budeme se pohybovat v oblasti hory Predigstuhl (1.278 m.n.m.) nedaleko malebné vesničky Bad Goisern, kde na nás čekají následující mírné až středně obtížné ferraty Mein Land Dein Land a Leadership ferrata – obě obtížnost C . Následně se vydáme doplnit energii a pro otužilce navštívíme místní jezera.

Neděle

Budeme mít na výběr z opravdu velkého množství ferratových tras, několik z nich uvádíme pro představu:

  • Drachenwand – obtížnost C
  • Donnerkogel Intersport  – obtížnost C/D
  • Loser Panorama – obtížnost C

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

JAK POJEDEME?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práci s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.

KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním penzionu/apartmánu (upřesníme dle domluvy). Noc se snídaní bude stát cca 20-30 euro a platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

14-16.5.2021, 2-4.7.2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kurz Via ferrata Solná komora – RAKOUSKO”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *