Ferratový výstup na nejvyšší horu Německa – Zugspitze 2962 m

3 290 

Vyčistit

Vysokohorský výstup na Zugspitze s nadmořskou výškou 2962 metrů. Vrchol je nejvyšší horou Německa a díky tomu se nabízí krásné výhledy dolů do údolí známého Garmish Partenkirchenu a na okolní jezera a další alpské vrcholy. Rádi bychom ti dopřáli tento nezapomenutelný zážitek!

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Garmish-Partenkirchen – Německo.
POČET DNÍ: 2 dny
UBYTOVÁNÍ: V kempu a na horské chatě – Cena je cca 16e/noc.
PŘÍJEZD: V pátek do 24:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož je pro nás bezpečnost na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu  ve vysokohorském terénu a na zajištěné cestě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu nás čekají celodenní výlety s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování horské túry, praktické mobilní aplikace, orientaci, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení a trekových holí, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 20 eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost spolujízdy) odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Sobota

Po noci strávené v kempu, po vydatné snídani a kontrole vybavení se vydáme na dobrodružství. Nedaleko za vesničkou Ehrwald načerpáme opravdovou horskou atmosféru s krásnými výhledy a křišťálově čistým jezerem Gamskarsee. Postupně přes horské louky a suťoviska se dostaneme na chatu Wiener-Neustädter Hut, kde se najíme a přespíme. K večeru ještě proběhne školení ohledně zajištěných cest a pohybu po exponovaném terénu. Večer už bude zcela pro tebe a necháš se unášet barevnými výhledy na okolní hory. Tento den nastoupáme necelých 1200 metrů, proto není radno podcenit přípravu.

Neděle

Odpočatí vyrazíme brzy ráno z horské chaty na nejvyšší vrchol Německa – Zugspitze. Ve vrcholové partii nás bude čekat snadná zajištěná cesta Stopselzieher A/B. V úvodu se prolézá menší jeskyňkou, odkud se jde na vrchol. Je tam nezvykle velká možnost občerstvení a příležitost dát si pivo na nejvyšším místě v Německu. Na cestu zpět je možné využít lanovku, aktivní jedince odvede průvodce zpět do údolí po svých.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

První noc se spí v místním kempu na překrásném místě v blízkosti vesničky Ehrwald na rakouské straně. Noc stojí přibližně 20 euro (Cena za osobu – 12,5e, stan 6e, auto 5e)  a platí se na místě ubytovateli. Následující noc se spí na horské chatě ve výšce 2 230 metrů. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

9-11.7.2021, 17-19.9.2021

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Chci si půjčit ferratové vybavení a turistické hole, Chci si půjčit turistické hole, Mám vlastní ferratové vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Ferratový výstup na nejvyšší horu Německa – Zugspitze 2962 m”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *