(Hodnocení: 5)

Ferratový výstup na nejvyšší horu Německa – Zugspitze 2962 m

4 190 

Vyčistit

Vysokohorský výstup na Zugspitze s nadmořskou výškou 2962 metrů. Vrchol je nejvyšší horou Německa a díky tomu se nabízí krásné výhledy dolů do údolí známého Garmish Partenkirchenu a na okolní jezera a další alpské vrcholy. Rádi bychom ti dopřáli tento nezapomenutelný zážitek!

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec-3. Srdcař
KDE: Ehrwald – Rakousko.
POČET DNÍ: 2 dny
UBYTOVÁNÍ: V kempu a na horské chatě.
PŘÍJEZD: V pátek do 22:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož je pro nás bezpečnost na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu  ve vysokohorském terénu a na zajištěné cestě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu nás čekají celodenní výlety s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování horské túry, praktické mobilní aplikace, orientaci, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení a trekových holí zdarma, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, případné využití lanovky (cca 32 eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-40 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost domluvit spolujízdu) – sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy, ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.


CO POLEZEŠ?

Sobota

Po noci strávené v kempu, po vydatné snídani a kontrole vybavení se vydáme na dobrodružství. Nedaleko za vesničkou Ehrwald načerpáme opravdovou horskou atmosféru s krásnými výhledy a křišťálově čistým jezerem Gamskarsee. Postupně přes horské louky a suťoviska se dostaneme na chatu Wiener-Neustädter Hütte, kde se najíme a přespíme. K večeru ještě proběhne školení ohledně zajištěných cest a pohybu po exponovaném terénu. Večer už bude zcela pro tebe a necháš se unášet barevnými výhledy na okolní hory. Tento den nastoupáme necelých 1200 metrů, proto není radno podcenit přípravu.

Neděle

Odpočatí vyrazíme brzy ráno z horské chaty na nejvyšší vrchol Německa – Zugspitze. Ve vrcholové partii nás bude čekat snadná zajištěná cesta Stopselzieher A/B. V úvodu se prolézá menší jeskyňkou, odkud se jde na vrchol. Je tam nezvykle velká možnost občerstvení a příležitost dát si pivo na nejvyšším místě v Německu. Na cestu zpět je možné využít lanovku, aktivní jedince odvede průvodce zpět do údolí po svých.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 16 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

První noc se spí v místním kempu na překrásném místě v blízkosti vesničky Ehrwald na rakouské straně. Noc stojí přibližně 20 euro (Cena za osobu – 12,5€, stan 6€, auto 5€)  a platí se na místě ubytovateli. Následující noc se spí na horské chatě Wiener Neustädter Hütte ve výšce 2 230 metrů. Cena 26€/noc, 18€ pro členy alpských horolezeckých spolků nebo pojištěnců Alpenverein a platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob, nebo na horských chatách s restaurací.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

Léto 2023, 30.6.-2.7.2023, 1-3.9.2023

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Chci si půjčit turistické hole, Mám vlastní ferratové vybavení

5 recenzí Ferratový výstup na nejvyšší horu Německa – Zugspitze 2962 m

 1. Kačka

  S Daily jsem jela poprvé a musím říct, že u nich určitě zůstanu a těším se na další akce.
  Co se kurzu týče, tak nemám co vytknout. Zugspitze byl můj úplně první výšlap na vyšší horu, než je Sněžka a s batohem kde bylo určitě víc věcí než jen voda a svačina na jeden den. Ondra s Lukášem jsou fakt profíci ve svým oboru a bezpečnost je pro ně opravdu na prvním místě. Na kurzu jsem se naučila nejen základy feratoveho lezení, ale i spoustu dalších věcí, které se hodí v horách vědět a jako bonus jsem zjistila, že moje hranice jsou mnohem dál, než jsem si doteď myslela. Takže jestli chcete zažít kopec srandy a něco nového se naučit, tak jste tady na správném místě 😁🙏

 2. Zuzka (ověřený vlastník)

  Je ráno, začínáme jógou s Lukášem. Následuje luxusní snídaně “Ondrova vejce” a vyrážíme nahoru na horu. Prvně testuji trekové hole a od první chvíle se stávají mým nejlepším přítelem na cestu. Občas mi hlavou letí myšlenky jestli jsem se nezbláznila a jestli jsem nějaký obsah batohu nemohla nechat v kempu protože se mi zdá, že s každým krokem má o kilo navíc. Při každém pohledu zpět ale černé myšlenky zmizí a dostaví se obrovský přísun energie a euforie z místních panoramat. Také vidina občerstvení v podobě “goulash soupe” nás žene kupředu :-D. Můj první vysokohorský zážitek se super partou se nesl v duchu nekonečného smíchu. Obava z ferraty před vrcholem s těžkým batohem na zádech byla také zbytečná. Děkuju klukům za super zážitek a profesionální přístup. Všem doporučuji a těším se na Gardu 🙂

 3. Martina

  Byl to skvělý zážitek! Doporučila bych tento kurz každému kdo by se rád vydal do vyšších hor než jsou naše České kopečky a nemá zkušenosti s vysokohorskou turistikou a s používáním k tomu potřebnému vybavení. Byl to parádní víkendový výlet a už se moc těším na další dobrodružství a zážitky, které s Daily adventure podniknu.

 4. Veronika Kočí

  S klukama z Daily Adventures jsem byla už na pár akcích a vždy super zážitek, atmosféra, kopec srandy a bezva lidi.
  Výšlap na Zugspitze hodnotím jako super kurz, na kterém člověk zkusí něco nového, vyjde z komfortní zóny a posune svoje limity 🙂
  Super strávený víkend … Instruktoři Ondra s Lukášem – jsou profíci na svém místě 👍 Člověk se dozví spoustu věcí o ferratách, samotném lezení, vybavení a různých tipů, které jsou super pro vaše další výlety.
  Určitě doporučuji!! ❤️

 5. Terka (ověřený vlastník)

  Budu se opakovat, ale jinak to už ani nejde:-) Byl to můj už několikátý kurz od Daily Adventures a opět byl naprosto úúúžasný, splnil nadmíru mé očekávání. Kromě parádně naplánované trasy a skvělého počasí se sešla i fajn parta lidí a o zábavu nebyla nouze. I cestou do kopce s těžkým batohem na zádech se člověk pořád něčemu smál. Byl to opravdu skvělý víkend a Lukášovi a Ondrovi moc děkuji za to, že dělají svoji práci tak, jak ji dělají, jste skvělí. Jen tak dál kluci 🙂 A brzy zase na kurzu 😉

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *