(Hodnocení: 1)

Nezapomenutelný ferratový kurz v Dolomitech, Tre Cime – Itálie

4 490 

Vyčistit

Dolomity si asi každý představí jako horský ráj a jinak tomu není, ani pokud si ke zdolání kopce rádi volíte ferraty – zajištěné horské cesty. Dolomity a ferraty k sobě bezpochyby patří. Z nepřeberného množství ferrat v Dolomitech se těžko vybírá to nejhezčí, ale oblast známého střediska Cortina d´Ampezzo, do níž patří i nádherné skalní útvary Tre Cime, jistě patří k tomu nejlepšímu v Jižním Tyrolsku. A právě zde jsme si pro vás připravili ferraty s výstupem na vrcholy, odkud nebudete vědět, jakým směrem se dříve dívat. Dolomity a ferraty k sobě prostě neodmyslitelně patří a zároveň Dolomity v létě jsou opravdu nezapomenutelné!

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Cortina d´Ampezzo – Itálie.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: V kempu v blízkosti Cortiny – cena je cca 25€/noc.
PŘÍJEZD: Ve čtvrtek do 20:00 hodin do kempu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v pátek ráno.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.

FERRATY A DOLOMITY – CO TĚ VLASTNĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu náš čekají kratší, ale i celodenní ferraty s výstupem na alpské vrcholy Dolomit. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka dopomoci a záchrany na ferratě.

MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování, využití lanovky (cca 14 Eur),  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ NA FERRATOVÝ KURZ V DOLOMITECH – TRE CIME?

  • Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l). Bundu odolnou proti větru a dešti, čepice.
  • Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
  • Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
  • Vhodné jsou celoprstové rukavice, případně postačí cyklistické/pracovní.
  • Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
  • Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
  • Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA FERRATOVÝ KURZ V OBLASTI TRE CIME?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost domluvení spolujízdy), na místě ubytování a seznámení s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním. Vysvětlení potřebné teorie a pojmů spojených s via ferrata a VHT turistikou.

CO POLEZEŠ ZA FERRATY V DOLOMITECH?

Pátek

Ráno dojedeme auty ke krásnému horskému jezeru Lago di Misurina a odtud kousek autobusem přímo na úbočí ikonických Tre cime. Dále už po svých túrou přes sedlo Lavaredo dojdeme pod horu Monte Paterno 2744 m n.m., na kterou povede naše první ferrata – De Luca Innerkofler (B/C). Jde o lehkou cestu, která vede zajímavým terénem, včetně starých vojenských tunelů. Nejlepší na tomto výletě jsou ale výhledy, které jsou opravdu fantastické! Za dobrého počasí je vidět i nejvyšší hora rakouska, Grossglockner. Den můžeme zakončit parádní koupačkou v jezeře.

Sobota

Tento den zažijeme opravdu pořádnou celodenní horskou túru s výstupem na další alpský vrchol, ale tentokrát plnohodnotnou třítisícovku! Čeká nás krásná a hodnotná ferrata Lipella (C/D) na výrazný kopec Tofana di Roses 3225 m n. m. Odtud jsou nádherné výhledy na celé okolí Cortiny nebo třeba Marmoladu. Cestou zpět se zastavíme občerstvit na horské chatě.

Neděle

Tento den přizpůsobíme aktuální kondici účastníků, možnostem a počasí. Připravenu máme „odpočinkovou“ ferratu Michielli Albino Strobel (C), končící na dalším vrcholu Punta Fiames 2240 m n.m., nacházející se přímo nad naším kempem. Alternativou je návštěva centra Cortiny, výlet k vodopádu, hradu atd.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 16 hod.

Čekají nás náročné túry vysokohorským terénem, je proto potřebná jistá fyzická kondice a zkušenosti s výlety v kopcích s batohem.

KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místním kempu na krásném místě u řeky mezi stěnami údolí. Noc stojí přibližně 25 EUR za osobu a platí se na místě ubytovateli. Během dne stravování z vlastních zásob nebo na horských chatách. Během kurzu bude dostatek času nakoupit si nutné potraviny.

Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

8-11.8.2024, 19.-22.9.2024

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

1 recenze Nezapomenutelný ferratový kurz v Dolomitech, Tre Cime – Itálie

  1. Terka (ověřený vlastník)

    Tre Cime byl můj už ani nevím kolikátý zájezd s Daily Adventures a opět splnil nadmíru mé očekávání. Výběr ferrat byl skvělý a to nemluvím o třešince na dortu v podobě ferratového výstupu na mojí první třítisícovku Tofana di Rose (3225 m n.m.), který mě dojal natolik, až jsem na vrcholu uronila slzu 🙂 Sešla se opět skvělá parta lidí (Zuzka, Kačka, Klárka a Tom) v čele s instruktorem Filipem, kterému můžu jen říct: opravdu skvělá práce a díky Tobě mám nezapomenutelné zážitky…Moc děkuji 🙂 Těším se na další akci a fajn partu stejně nadšených lidí. Kluci jen tak dál 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *