(Hodnocení: 12)

Kurz Via ferrata na Pastýřské stěně – DĚČÍN

2 390 

Vyčistit

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata na Pastyřské stěně s výhledem na město Děčín.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Děčín – Pastýřská stěna.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: Sraz je v den kurzu v 10:00 na blízkém parkovišti.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu vylezeme několik zajištěných cest, co ti síly budou stačit. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

Naším cílem je připravit Tě na bezpečný pohyb v horách.  Po absolvování našeho kurzu můžeš s klidnou hlavou vyrazit s přáteli třeba do Rakouska, Itálie či Slovinska a zdolávat nepřeberné množství zajištěných cest via ferrata!


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu a materiální zabezpečení.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ?

Než vyrazíš za ocelovými lany a železnými stupy do Rakouska či Itálie, tak bys měl/a vyzkoušet via ferrata po Česku a seznámit se s technikou, vybavením i celou metodikou tohoto způsobu výstupu.

Polezeme na Pastýřské stěně. Toto místo nabízí jeden z největších ferratových areálu v ČR. Ideální pro začátečníky i pokročilé, vhodné pro děti od 30 kg. Bohatý výběr cest i obtížností A-E (velký výběr)!

Kurz via ferrata s výhledem na Děčín je naplánovaný na 4-6 hodin.


JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (možnost spolujízdy autem). Hodina cesty z Prahy.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 5 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

20.7.2024, 21.7.2024, 10.8.2024, 24.8.2024, 25.8.2024, 28.9.2024, 29.9.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

12 recenzí Kurz Via ferrata na Pastýřské stěně – DĚČÍN

 1. Petr (ověřený vlastník)

  Kurz lezení dečínských ferrat mohu jen doporučit. Fundovaní průvodci Štěpán a Žéňa se nás ujali s přátelským přístupem. Byli odpovědní, trpěliví a důslední. Vše měli připravené. Díky kurzu již vím, co lezení obnáší a všechny základní znalosti a dovednosti, co k lezení potřebuji. Povedený kurz, doporučuji, odvážím si ranec zážitků a touhu pokračovat dalšími ferratami.

 2. Radek

  Průvodce Štěpán super. I přes to, že byl dopoledne Děčín uzavřen kvůli počasí (skála byla navlhlá) přejeli jsme kousek na jinou ferratu kde se vše vysvětlilo a vyzkoušelo. Nebyl tam nikdo, tak to za mne bylo i lepší. V poledne už byl Děčín správcem otevřen takže jsme se přesunuli zpět a po obědě testovali Děčínskou ferratu a to kolikrát kdo chtěl. Za mne jako úvod pro začátečníka výborný.

 3. Hana Lišková

  Skvělý zážitek, dostala jsem jako dárek, moje první lezení v životě, moc fajn instruktor Lukáš i celá skupina, mohu jen doporučit!

 4. Michaela

  Minulý týden jsme si všichni ze skupiny užili díky Lukášovi skvělý den. Maximální spokojenost. Dozvěděli jsme se spoustu (a tím myslím vážně spoustu) informací k lezení, vybavení, aplikacím, které se hodí znát. Zkusili jsme si vylézt stěnu a dostali jsme spoustu tipů, jak lézt lépe. Navíc máte z kurzu i spoustu čupr fotek. 🙂

  Neměli jsme žádné zkušenosti a tenhle kurz se vážně vyplatí a ne jen pro začátečníky. Instruktor se nám maximálně celý den věnoval a je vidět, že to pro něj není jen práce, ale dává do toho všechno a vy máte díky němu skvělý zážitek. Doporučuji.

 5. Jana

  Na kurz lezení jsem jela s Daily potřetí…dvakrát Semily, v loňském roce (červenec a podzim 2022) s instruktorem Filipem…a s velkým respektem jsem letos 17.7.2023 jela do Děčína, kde vedl náš kurz Lukáš… Přístup instruktorů k nám – prvolezcům vnímám jako profesionální a velké DÍKY za to…navíc, když se sejde fajn parta lidí, tak to nemá chybu 🙂 (y) …takže srovnávat Semily a Děčín je pro mě moc těžké, poněvadž obě lokality mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Nádherná příroda kolem Jizery, v létě a na podzim…to byl top zážitek, včetně lezení 😀 😉 …a Děčín pro mě byla výzva, protože jsem rok na ferratách nebyla…ale ty výhledy, když se “vyškrábete” nahoru 😀 jsou taky boží (y) Za mě – jednoznačná 1* pro Daily lidičky (y) 🙂

 6. Monika

  Překrásný zážitek, skvělý instruktor Lukáš, vše nás vysvětlil, super nálada. Velká spokojenost. Kurz můžu doporučit.

 7. Petr

  překrásný zážitek,prima instruktor Lukáš ví o tom doopravdy hodně.Takže se vůbec nemusíte bát,že se Vám něco stane.A navíc když se na kurzu sejdou prima lidi tak to je bonbónek na dortu.Všem tento kurz ferraty s touto společností doporučuji.Hezký zážitek přeji budoucím lezcům. Petr

 8. Michaela Cibulková (ověřený vlastník)

  Kurz předčil moje očekávání. Vyčerpávající instruktáž ohledně vybavení a jeho použití, na skále praktické rady ohledně lezení, po kurzu probrání sportovních zážitků v přátelském duchu, včetně rad jak číst ve ferratových mapách apod. Naprostá spokojenost a krásný zážitek.

 9. Jirka (ověřený vlastník)

  Bylo to pro mne první setkání s ferratou. Instruktor Filip nám vysvětlil veškeré bezpečnostní zásady, vybavení a jeho použití.Pak jsme se již pustili do vlastního lezení.Vše bylo příjemné a bezpečné.V praxi jsme viděli i jak to vypadá, když někdo přecení své síly.Náš instruktor byl i na tuto situaci připraven a pomohl slanit cizí paní, která uvízla na ferratě.Naučil jsem se něco nového a dokázal jsem si, že s potřebným vybavením a zaškolením mohu lézt po skalách.Kurz byl příjemný, mohu jen doporučit.

 10. Jana

  Kurz jsem dostala jako dárek. Mohu určitě doporučit, byl to skvělý zážitek. Instruktor byl hodně trpělivý a dokázal odpovědět na všechny naše dotazy 🙂

 11. Míša (ověřený vlastník)

  Můžu kurz jen doporučit, super zážitek a k tomu trpělivý instruktor.

 12. Hodnoceno na FB

  Bez problému, určitě doporučuju.

  AGÁTA

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *