(Hodnocení: 8)

Kurz Via ferrata na Pastýřské stěně – DĚČÍN

1 990 

Vyčistit

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata na Pastyřské stěně s výhledem na město Děčín.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Děčín – Pastýřská stěna.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: Sraz je v den kurzu v 10:00 na blízkém parkovišti.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu vylezeme několik zajištěných cest, co ti síly budou stačit. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

Naším cílem je připravit Tě na bezpečný pohyb v horách.  Po absolvování našeho kurzu můžeš s klidnou hlavou vyrazit s přáteli třeba do Rakouska, Itálie či Slovinska a zdolávat nepřeberné množství zajištěných cest via ferrata!


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu a materiální zabezpečení.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ?

Než vyrazíš za ocelovými lany a železnými stupy do Rakouska či Itálie, tak bys měl/a vyzkoušet via ferrata po Česku a seznámit se s technikou, vybavením i celou metodikou tohoto způsobu výstupu.

Polezeme na Pastýřské stěně. Toto místo nabízí jeden z největších ferratových areálu v ČR. Ideální pro začátečníky i pokročilé, vhodné pro děti od 30 kg. Bohatý výběr cest i obtížností A-E (velký výběr)!

Kurz via ferrata s výhledem na Děčín je naplánovaný na 4-6 hodin.


JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (možnost spolujízdy autem). Hodina cesty z Prahy.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 5 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

15.9.2023, 16.9.2023, 28.9.2023, 29.9.2023, 30.9.2023, Sezóna 2024

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

8 recenzí Kurz Via ferrata na Pastýřské stěně – DĚČÍN

 1. Jana

  Na kurz lezení jsem jela s Daily potřetí…dvakrát Semily, v loňském roce (červenec a podzim 2022) s instruktorem Filipem…a s velkým respektem jsem letos 17.7.2023 jela do Děčína, kde vedl náš kurz Lukáš… Přístup instruktorů k nám – prvolezcům vnímám jako profesionální a velké DÍKY za to…navíc, když se sejde fajn parta lidí, tak to nemá chybu 🙂 (y) …takže srovnávat Semily a Děčín je pro mě moc těžké, poněvadž obě lokality mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Nádherná příroda kolem Jizery, v létě a na podzim…to byl top zážitek, včetně lezení 😀 😉 …a Děčín pro mě byla výzva, protože jsem rok na ferratách nebyla…ale ty výhledy, když se “vyškrábete” nahoru 😀 jsou taky boží (y) Za mě – jednoznačná 1* pro Daily lidičky (y) 🙂

 2. Monika

  Překrásný zážitek, skvělý instruktor Lukáš, vše nás vysvětlil, super nálada. Velká spokojenost. Kurz můžu doporučit.

 3. Petr

  překrásný zážitek,prima instruktor Lukáš ví o tom doopravdy hodně.Takže se vůbec nemusíte bát,že se Vám něco stane.A navíc když se na kurzu sejdou prima lidi tak to je bonbónek na dortu.Všem tento kurz ferraty s touto společností doporučuji.Hezký zážitek přeji budoucím lezcům. Petr

 4. Michaela Cibulková (ověřený vlastník)

  Kurz předčil moje očekávání. Vyčerpávající instruktáž ohledně vybavení a jeho použití, na skále praktické rady ohledně lezení, po kurzu probrání sportovních zážitků v přátelském duchu, včetně rad jak číst ve ferratových mapách apod. Naprostá spokojenost a krásný zážitek.

 5. Jirka (ověřený vlastník)

  Bylo to pro mne první setkání s ferratou. Instruktor Filip nám vysvětlil veškeré bezpečnostní zásady, vybavení a jeho použití.Pak jsme se již pustili do vlastního lezení.Vše bylo příjemné a bezpečné.V praxi jsme viděli i jak to vypadá, když někdo přecení své síly.Náš instruktor byl i na tuto situaci připraven a pomohl slanit cizí paní, která uvízla na ferratě.Naučil jsem se něco nového a dokázal jsem si, že s potřebným vybavením a zaškolením mohu lézt po skalách.Kurz byl příjemný, mohu jen doporučit.

 6. Jana

  Kurz jsem dostala jako dárek. Mohu určitě doporučit, byl to skvělý zážitek. Instruktor byl hodně trpělivý a dokázal odpovědět na všechny naše dotazy 🙂

 7. Míša (ověřený vlastník)

  Můžu kurz jen doporučit, super zážitek a k tomu trpělivý instruktor.

 8. Hodnoceno na FB

  Bez problému, určitě doporučuju.

  AGÁTA

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *