Zimní přechod Malé Fatry na sněžnicích

3 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , , ,

Malá Fatra je nádherné slovenské pohoří, které je jako stvořené pro přechod na sněžnicích a vysokohorskou turistiku. Táhne se severovýchodním směrem mezi Žilinou a Martinem a v půlce jej protíná nejdelší slovenská řeka Váh. Severní část Malé Fatry, též známá jako Kriváňská, je Národním parkem a jeho zimní krásy se vydáme prozkoumat během našeho výletu. Malá Fatra je známa svou hustou vegetací, kterou najdeme všude, kromě hřebenových partií. A právě tudy povede náš kurz na sněžnicích, a proto se můžeme po celou dobu kochat nádhernými výhledy na všechny světové strany. V této části pohoří se nachází jeho nejvyšší vrcholy a zimní turistika na sněžnicích je nádherným dobrodružstvím. Spát budeme na horských chatách, a proto si užijeme opravdu vysokohorský víkend.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Malá Fatra – Slovensko
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horských chatách – lůžkové pokoje s dekou (cena: 12 – 17 euro / noc).
PŘÍJEZD: První den do 9:00 hodin na parkoviště v obci Štefanová.
VYBAVENÍ: Vlastní, popřípadě sněžnice a hůlky zapůjčíme zdarma.


PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: CO TĚ ČEKÁ?

Den 1. – Pátek

První den se sejdeme na parkovišti v obci Štefanová. Předáme si zamluvené vybavení, zkontrolujeme výstroj a výzbroj. Než kurz chůze na sněžnicích začne tak se průvodce ujistí, že každý účastník umí zacházet se sněžnicemi, lavinovou výbavou a je seznámen s plánem túry a zásadami bezpečného pohybu v horách a ví, jak se pohybovat na sněžnicích. Nejprve vystoupíme do sedla Medziholie, kde se napojíme na hlavní hřebenovou trasu. Hned první den povede sněžnicový kurz přes tři krásné vrcholy, Stoh, Steny a nakonec výrazný kopec Chleb 1646 m n. m. Z něj sejdeme na chatu pod Chlebom, kde přespíme.

Den 2. – Sobota

Druhý den se zahřejeme krátkým stoupáním zpět na hřeben a hned zrána vystoupíme na nejvyšší vrchol celého pohoří Velký Kriváň 1709 m n. m. Pokračovat budeme dále ve vysoké výšce přes vrcholy Pekelník, Malý Kriváň až na Suchý, poslední výrazný kopec hlavního hřebene před řekou. Pod Suchým se nachází chata, na které přespíme.

Den 3. – Neděle

V neděli nás bude čekat pozvolný sestup do obce Nezbudská Lúčka. Cestou se zastavíme u nádherné zříceniny Starý hrad a z Lúčky se pak přesuneme místní dopravou nebo vlastními auty zpět do Štefanové.

PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: SHRNUTÍ

Jedná se o vícedenní vysokohorskou túru, jejíž obtížnost do značné míry ovlivňuje počasí a typ sněhu. Je třeba počítat s možností teplot hluboko pod nulou a ledového větru, kvalitní oblečení je tedy důležité. Oblečení volte tak, aby se skládalo z více vrstev a bylo vhodné pro tůry na sněžnicích. Každý den strávíme na cestě 8 – 10 hodin, vč. přestávek a výhledů do kraje. Za nejnáročnější lze považovat výlet na sněžnicích první den, kdy musíme nastoupat přibližně 1000 metrů na první vrchol. Třetí den budeme pouze sestupovat. Vše si ponesete s sebou v batohu, sbalte se tedy, co nejvíc nalehko. Jídlo jako ovoce nebo zelenina je zbytečný luxus, kromě sušených verzí.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně výbavy, stravy, pohybu na sněžnicích apod., nás neváhejte kontaktovat.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

CENA ZAHRNUJE: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení sněžnic a hůlek, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

CENA NEZAHRNUJE: Dopravu (možné domluvit spolujízdu), stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku (sněžnice) – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


JAK POJEDEME?

Odjezdový / Příjezdový den:

Po vlastní ose. Z Prahy se klasicky jezdí přes Brno – Trenčín – Žilinu, popř. trasa přes severní Moravu je Hradec Králové – Olomouc – Val Mez. Poplatek za užívání slovenských dálnic je 10€ za 10-ti denní známku.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horských chatách. Na každé chatě je možné objednat si večeři i snídani za 12 – 17€. Během dne se budeme stravovat z vlastních zásob. Cena za ubytování  a jídlo se platí na místě ubytovateli.


PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: CO POTŘEBUJEŠ?

Samozřejmostí je zapůjčení sněžnic a hůlek  ZDARMA!

  • Jídlo dle potřeby.
  • Dvě teplé vrstvy oblečení, svrchní bunda a kalhoty odolné proti větru a sněžení, čepice.
  • Pohorky.
  • Dvoje teplé rukavice.
  • Batoh (objem cca 35-45 l).
  • Tenký spacák.
  • Čelovku + náhradní baterie, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
  • Mobilní telefon, kartičku pojišťovny.
  • Sněžnice s volnou patou a hroty, teleskopické hole se širokými talířky do sněhu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
  • Lavinová výbava (lavinový vyhledávač, lopata, lavinová sonda) – máme několik setů na půjčení.

Doporučené: Návleky, nesmeky, mačky, lyžařské brýle.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžeš zakoupit dárkový poukaz na naše další akce a kurzy.


 

Další informace

Termín:

Zima 2023

Půjčení vybavení:

Nic – mám vlastní vybavení, Sněžnice, Sněžnice a teleskopické hole, Teleskopické hole

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zimní přechod Malé Fatry na sněžnicích“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.