Zimní přechod Malé Fatry na sněžnicích

3 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , , ,

Malá Fatra je nádherné slovenské pohoří, které je jako stvořené pro přechod na sněžnicích a vysokohorskou turistiku. Je známa svou hustou vegetací, kterou najdeme všude, kromě hřebenových partií. A právě tudy povede náš kurz na sněžnicích, a proto se můžeme po celou dobu kochat nádhernými výhledy na všechny světové strany. V této části pohoří se nachází jeho nejvyšší vrcholy a zimní turistika na sněžnicích je nádherným dobrodružstvím. Seznámíme se s lavinovou výbavou i s postupem, jak ji využívat. Spát budeme na horských chatách, a proto si užijeme opravdu vysokohorský víkend.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Malá Fatra – Slovensko
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horských chatách – lůžkové pokoje s povlečením (cena: 25 a 19 euro / noc).
PŘÍJEZD: První den do 9:00 hodin na parkoviště v obci Štefanová.
VYBAVENÍ: Vlastní, popřípadě sněžnice a hůlky zapůjčíme zdarma.


PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: CO TĚ ČEKÁ?

Den 1. – Pátek

První den se sejdeme na parkovišti v obci Štefanová. Předáme si zamluvené vybavení a zkontrolujeme výstroj a výzbroj. Nejprve vystoupíme do sedla Medziholie, kde se napojíme na hlavní hřebenovou trasu. Hned první den povede sněžnicový kurz přes tři krásné vrcholy, Stoh, Steny a nakonec výrazný kopec Chleb 1646 m n. m. Z něj sejdeme na chatu pod Chlebom, kde přespíme.

Den 2. – Sobota

Druhý den se zahřejeme krátkým stoupáním zpět na hřeben a hned zrána vystoupíme na nejvyšší vrchol celého pohoří Velký Kriváň 1709 m n. m. Pokračovat budeme dále ve přes vrcholy Pekelník, Malý Kriváň až na Suchý, poslední výrazný kopec hlavního hřebene před řekou. Pod Suchým se nachází chata, na které přespíme.

Den 3. – Neděle

V neděli nás bude čekat pozvolný sestup do obce Nezbudská Lúčka. Cestou se zastavíme u nádherné zříceniny Starý hrad a z Lúčky se pak přesuneme místní dopravou nebo vlastními auty zpět do Štefanové.

PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: SHRNUTÍ

Jedná se o vícedenní vysokohorskou túru, jejíž obtížnost do značné míry ovlivňuje počasí a typ sněhu. Je třeba počítat s možností teplot hluboko pod nulou a ledového větru, kvalitní oblečení je tedy důležité. Oblečení volte tak, aby se skládalo z více vrstev a bylo vhodné pro tůry na sněžnicích. Každý den strávíme na cestě 8 – 10 hodin, vč. přestávek a výhledů do kraje. Za nejnáročnější lze považovat výlet na sněžnicích první den, kdy musíme nastoupat přibližně 1000 metrů na první vrchol. Třetí den budeme pouze sestupovat. Vše si ponesete s sebou v batohu, sbalte se tedy co nejvíc nalehko. Během víkendu se budeme zabývat lavinovou problematikou, bezpečným pohybem v horách atd. Naučíme se, jak zacházet s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou, které budou v rámci kurzu k dizpozici.

Jídlo jako ovoce nebo zelenina je zbytečný luxus, kromě sušených verzí.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně výbavy, stravy, pohybu na sněžnicích apod., nás neváhejte kontaktovat.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

CENA ZAHRNUJE: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení sněžnic a hůlek, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

CENA NEZAHRNUJE: Dopravu (možné domluvit spolujízdu), stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku (sněžnice) – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.


JAK POJEDEME?

Odjezdový / Příjezdový den:

Po vlastní ose. Z Prahy se klasicky jezdí přes Brno – Trenčín – Žilinu, popř. trasa přes severní Moravu je Hradec Králové – Olomouc – Val Mez. Poplatek za užívání slovenských dálnic je 10€ za 10-ti denní známku.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horských chatách na postelích s povlečením a teplou sprchou. Na každé chatě je možné objednat si večeři i snídani za 12 – 17€. Během dne se budeme stravovat z vlastních zásob. Cena za ubytování  a jídlo se platí na místě ubytovateli a v hotovosti.


PŘECHOD NA SNĚŽNICÍCH: CO POTŘEBUJEŠ?

Samozřejmostí je zapůjčení sněžnic a hůlek  ZDARMA!

  • Jídlo dle potřeby.
  • Dvě teplé vrstvy oblečení, svrchní bunda a kalhoty odolné proti větru a sněžení, čepice, náhradní ponožky.
  • Pohorky.
  • Dvoje teplé rukavice.
  • Batoh (objem cca 35-45 l).
  • Čelovku + náhradní baterie, opalovací krém, sluneční brýle, lyžařské brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
  • Mobilní telefon, kartičku pojišťovny.
  • Sněžnice s volnou patou a hroty, teleskopické hole se širokými talířky do sněhu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).

Doporučené: Návleky, nesmeky.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžeš zakoupit dárkový poukaz na naše další akce a kurzy.


 

Další informace

Termín:

Zima 2024/2025

Půjčení vybavení:

Nic – mám vlastní vybavení, Sněžnice, Sněžnice a teleskopické hole, Teleskopické hole

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zimní přechod Malé Fatry na sněžnicích“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *