3900 Kč

Ferratový kurz v Solné komoře

Pro začátečníky i pokročilé
13–15. 9. 2019
3 dny
Solná komora, Rakousko
REZERVUJ

Víkendový ferratový kurz, který Tě naučí všechno potřebné k bezpečnému zvládnutí této populární horské disciplíny. Seznámíš se s potřebným vybavením a naučíš se ho správně používat a jistit se. Dozvíš se taky něco ke správné technice lezení a naučíš se taky jak plánovat a připravit se na ferratovou túru a mnoho dalšího. Ale hlavně. Pořádně si zalezeš!

Solná komora – Salzkammergut je top ferratová lokalita, která nabízí desítky cest různého charakteru, obtížnosti i délky. Můžeme zde zdolávat dvoutisícové vrcholy, prolézat jeskyně a zajímavé soutěsky nebo drtit těžké sportovně laděné cesty.

V tomto termínu bude kurz probíhat ve dvou variantách pro začátečníky (i děti od 8 let) i pokročilé ferratisty. Na výběr budou dvě varianty programu, každá pod vedením jiného horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA.

Program akce

(základní varianta)

V pátek kolem poledne se společně potkáme nedaleko Hallstattu, kde si dáme intro na místní cvičné ferratě Obertraun Klettersteig. Zde se seznámíme se základy bezpečného pohybu na ferratách a riziky s tím spojenými, řekneme si něco k průběhu víkendu a hlavně se rozlezeme na místní zajištěné cestě střední obtížnosti (B – C). Po této rozcvičce se pak přesuneme na místní klasiku – atraktivní Laserer Alpine Klettersteig C ke Gossauskému jezeru a první den pak zakončíme rádlerem v místní hospůdce s neskutečně kýčovitým výhledem.

V sobotu se po snídani přesuneme na Predigstuhl, kde nás bude čekat ferratový trojboj. Nejprve budeme prolézat jeskyní na ferratě Mein Land - Dein Land C, poté si po Leadership Klettersteig C vylezeme udělat společnou fotku na samotný vrchol Predigstuhl 1278m a na závěr si pak ještě dáme kratší a ostřejší a velmi exponovaný Höhenweg Klettersteig C/D. Na večer si pak vyrazíme vychutnat atmosféru UNESCEM chráněného Hallstattu.

Nedělní program ještě necháme napůl otevřený. Pokud nám zbydou síly a hlavně nás podrží předpověď počasí, vyrazíme na celodenní výstup opravdovou horskou ferratou. V tom případě se můžeš těšit například na: Klettersteig Gams - Krippenstein (C až E), Donnerkogel Intersport-Gosau-Steig C/D nebo třeba Drachenwand Klettersteig C/D. A pokud se nám už nebude chtít podnikat náročný výstup, vyrazíme na legendární Postalmklamm C/D s "F" variantou do stejnojmenné soutěsky. Společný ferratový víkend ukončíme kolem 15.00 a vyrazíme k domovům.

Co tě čeká?

  • Seznámení s lezením via ferrat
  • Jak se správně vybavit, ustrojit a bezpečně lézt
  • Nácvik správné techniky lezení a bezpečného postupu na via ferratě
  • Zajištěné cesty různého charakteru, délky a obtížnosti
  • Skalní stěny, jeskyně, soutěsky a skalní okna
  • Návštěva Hallstattu
  • Výhledy na Dachstein a koupačka v jezeře

Jak mám zaplatit?

Pokyny k platbě budou zaslány ihned po přijetí tvé přihlášky.

Rezervace je platná až po zaplacení částky kurzu na náš účet.

Tuto akci Daily Adventures pouze přeprodává.

Praktické informace

Na zajištěných cestách v oblasti Solné komory – Salzkammergut, především v okolí Hallstattu.
Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčíme. Vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevná kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochraně rukavice (stačí cyklo nebo pracovní).
Za profesionální a kamarádský přístup horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba)
Doprava na kurz je řešena individuálně, pokud budeš mít ale zájem, rád tě za drobný příspěvek svezu s sebou z Prahy.
Ubytování v penzionu Alpen Aktiv v Obertraunu u Hallstattského jezera (cca 20 eur/os./noc)