Via ferrata Děčín
via ferrata

 Via Ferrata aneb zajištěná cesta po Česku!

Zdolávání vertikál prostřednictvím via ferrata neboli zajištěné cesty se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom Vám chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek!

Nabízíme jednodenní i víkendové kurzy via ferrata v nejoblíbenějších místech ČR! Vše pod dohledem kvalifikovaného horského průvodce/instruktora lezení, která má za sebou již desítky akcí.

Samozřejmostí je zapůjčení kompletního vybavení ZDARMA!

Ukážeme si JAK bezpečně používat vybavení, spolupracovat s partnerem, zdolávat skalní terény i horské masivy. Nabízíme i možnost kurzu záchrany z via ferrata. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, probíhá metodický kurz velmi podrobně a důkladně!

Naším cílem je připravit klienta pro bezpečný pohyb v horách.  Po absolvování našeho kurzu můžete s klidnou hlavou vyrazit s přáteli třeba do Rakouska, Itálie či Slovinska a zdolávat nepřeberné množství zajištěných cest via ferrata!


KAM S NÁMI NA FERRATY?

Než vyrazíte za ocelovými lany a železnými stupy do Rakouska či Itálie, tak byste měli vyzkoušet via ferrata po Česku a seznámit se s technikou, vybavením i celým zážitkem tohoto lezení.

DĚČÍN – Pastýřská stěna

Děčín nabízí jeden z největších ferratových areálu v ČR. Ideální pro začátečníky i pokročilé. Bohatý výběr cest a obtížností!

DOPRAVA: 

hodina cesty z Prahy

OBTÍŽNOST:

A-E (velký výběr)

TOPO:
Děčín via ferrata
Děčín via ferrata

Zdroj: http://www.kvl51.de/fahrten/fahr17/schaefer/schaefer.html


BECHYNĚ – Zářečí

Jedná se o náročnější ferratu v těsné blízkosti řeky Lužnice. Není vhodná pro úplné začátečníky. Požitek si zde najdou pokročilí siláci. Dobré pro trénink vytrvalosti.

OBTÍŽNOST:

D/E

DOPRAVA:

45min cesty z Českých Budějovic / Tábora

BECHYNĚ – Zářečí
BECHYNĚ – Zářečí

Zdroj: Bergsteingen.com


VÍR – Na ledové stěně

Ferrata se nachází  na skále, kde v zimě probíhá provoz ledové stěny, v těsné blízkosti řeky Svratky. U řeky se nacházejí dvě ferraty.

OBTÍŽNOST:

B/C

DOPRAVA:

hodina cesty od Brna

VÍR – Na ledové stěně
VÍR – Na ledové stěně

Zdroj: http://www.ledovastenavir.cz/lezeni-ve-viru/ferraty


KURZ  RESCUE

CENA: 1490,- Kč/ os

Připravili jsme si pro Vás kurz, který je zaměřen hlavně na záchrany na via ferrata. Záchranu partnera, záchrana směrem nahoru i dolu, lanové techniky, slaňování ve dvojici, první pomoc na zemi. Samozřejmě bude i prostor na pořádné lezení. Tento kurz lze realizovat na kterékoliv stěně, dle dohody.


CENÍK KURZŮ:

1 osoba2 až 3 osoby4 a více osob
Kurz 1/2 dne990 Kč790 Kč 590 Kč
Kurz 1 den 1490 Kč990 Kč790 Kč
Kurz víkend3990 Kč 3490 Kč 2990 Kč

Pozn.

Cena zahrnuje: služby kvalifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, půjčení vybavení.

Cena je uvedena za osobu.