(Hodnocení: 15)

Ferratový kurz na Velké dohodě – Blansko

2 490 

Vyčistit

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní ferratový kurz na Velké dohodě v přírodním areálu plným zaživných výzev a atrakcí.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Lipovec – Velká dohoda.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: Sraz je v den kurzu v 10:00 na blízkém parkovišti.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu vylezeme několik zajištěných cest, co ti síly budou stačit. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

Naším cílem je připravit Tě na bezpečný pohyb v horách.  Po absolvování našeho kurzu můžeš s klidnou hlavou vyrazit s přáteli třeba do Rakouska, Itálie či Slovinska a zdolávat nepřeberné množství zajištěných cest via ferrata!


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, půjčení ferratového vybavení, vstup do ferratového areálu, bezpečnost, zajištění celého programu a materiální zabezpečení.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


CO POTŘEBUJEŠ?

• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní, ideálně celoprstové.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Jídlo individuálně, je možnost využít občerstvení přímo a areálu.

CO POLEZEŠ?

Než vyrazíš za ocelovými lany a železnými stupy do Rakouska či Itálie, tak bys měl/a vyzkoušet via ferrata po Česku a seznámit se s technikou, vybavením i celou metodikou tohoto způsobu výstupu.

Polezeme v přírodním areálu Velká dohoda. Toto místo nabízí jeden z největších ferratových areálů v ČR v originálním prostředí kamenolomu. Ideální pro začátečníky i pokročilé, vhodné pro děti od 30 kg. Bohatý výběr cest i obtížností A-E (velký výběr)!

Ferratový kurz je naplánovaný na přibližně 6 hodin.


JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (možnost spolujízdy autem). 45 min cesty z Brna.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

1.5.2024, 2.5.2024, 3.5.2024, 4.5.2024, 5.5.2024, 8.5.2024, 9.5.2024, 10.5.2024, 22.5.2024, 23.5.2024, 1.6.2024, 2.6.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

15 recenzí Ferratový kurz na Velké dohodě – Blansko

 1. Simona

  Kurz jsem pořídila tátovi k narozeninám a absolvovali jsme jej spolu. Díky instruktorovi Lukášovi jsme strávili na Velké Dohodě moc hezký den. Lukáš nám vysvětlil vše okolo ferrat, což jsme jako začátečníci velmi ocenili. Celý kurz a komunikace před i během byly skvělé. Atmosféra byla velmi příjemná a odnášíme si velmi pozitivní zážitek :).

 2. Jenda (ověřený vlastník)

  Skvělý přístup instruktora Lukáše, fajn lidi. Doporučení nejen pro získání prvních zkušeností, ale také pro získání odvahy a znalostí bezpečného “feratování”.

 3. Poli

  Kurz s instruktorem Lukášem byl super, určitě doporučuji každému, kdo se chce naučit, jak správně a bezpečně na ferraty 👍 Díky!

 4. Jana

  Díky moc za parádní kurz. Úžasná atmosféra, užitečné informace a krásné zážitky. Už se těším, že se přidám někam do opravdových hor 😀👋

 5. Laďa

  19.9.2023…perfektní instruktor Lukáš, skvělá parta, prostě suprovej zážitek…všem doporučuji vyzkoušet…

 6. Alena

  Prožili jsme krásný a pohodový sportovní den na krásném místě. Pro mě, jako pro začátečníka byl kurz velmi přínosný a přístup instruktorky Katky byl skvělý! Díky moc! Alena a Vítek

 7. Tomáš

  Kurz byl opravdu skvělý, moc jsem si to užil, přístup instruktorů byl báječný. Díky Katko.

 8. Martin + Ivana

  Děkujeme Kačce za super ferratový kurz na Velké Dohodě. Skvěle jsme si to užili, byla parádní atmosféra a určitě jsme se i hodně naučili.

 9. Martina Sch (ověřený vlastník)

  Parádní kurz, Kačko, díky! Moje první zkušennost s ferraty (lezu boulder, takže něco úplně jiného). Moc dobře vše vysvětleno, výborně vedený kurz a hlavně tak, že člověk chce na další ferratu

 10. Pavel Novák

  Úžasný kurz a zážitek! Luky je profík, klidný a zároveň pečlivý vůdce a učitel. Byl jsem úplným nováčkem, ale díky tomuto kurzu to není rozhodně moje poslední ferrata. Díky za vše, Luky a Kačko:-) Pavel a Zuzka

 11. Kamča (ověřený vlastník)

  Díky za skvělý den, moc jsem si to užila. Poprvé na ferratách. Prostor Velké dohody ideální pro začínající lezce tak i pro zkušené lezce. Ještě jednou díky a těším se na další kurz s Vámi.

 12. Petra

  Super zážitek, skvělý přístup instruktorů. Bez předchozích zkušeností s ferraty jsem z toho měla trošku obavy, ale nakonec jsem to zvládla :-). Díky moc

 13. Zora

  Skvělý kurz, profesionální přístup. Moc jsme si to užili a hodně se naučili. Diky Filipe

 14. Zora

  Skvělý kurz, profesionální přístup. Moc jsme si to užili a hodně se naučili. Diky Filipe

 15. Katka

  Díky za skvělý přístup Filipovi! Byla to naše první zkušenost na ferratách a nemělo to chybu 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *