(Hodnocení: 32)

Kurz Via Ferrata Vodní brána – SEMILY

1 990 

Vyčistit

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata Vodní brána v krásném údolí  s výhledem na místní řeku Jizeru v blízkém okolí města Semily. Akce je vhodná pro úplné začátečníky (děti od 8 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

OBTÍŽNOST: 1. Objevitel
KDE: Semily – Vodní brána.
POČET DNÍ: 1 den
PŘÍJEZD: Dopolední skupina se sejde v 9:00 a odpolední ve 14:00 na blízkém parkovišti.
VYBAVENÍ: Zapůjčíme zdarma, případně vlastní.

Ferratový kurz – Vodní brána je naplánovaný na cca 4 hodiny. 


CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na ferratě. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení a zdolávat skalní terény. V rámci kurzu tě čekají 2-3 zajištěné cesty. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka dopomoci a záchrany na ferratě.

Skvělá příležitost najít nové přátele a zažít nezapomenutelné zážitky!


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu a materiální zabezpečení.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


CO POTŘEBUJEŠ NA KURZ VIA FERRATA VODNÍ BRÁNA?

• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Svačinu s sebou, po kurzu je možnost využít oblíbenou restauraci v okolí.

CO POLEZEŠ?

Zavítáš nedalo od městečka Semily na ferratu Vodní Brána. Vedou tam celkem 3 trasy, z toho je jedna úplně nová s variantou extrém v obtížnosti E. Neboj se! První trasa je na zahřátí s obtížností B, u druhé trasy se už trošku zapotíš, místy je tam obtížnost C+. A třetí je už v celku pro ferratové labužníky, relativně náročná, ale zase krátká trasa. Na této trase je nutná fyzická zdatnost, samozřejmě je možné tuto variantu neabsolvovat. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. Na zbytek dne vede v okolí několik krásných turistických cest s mnoha vyhlídkami. Kurz je vhodný pro děti od 30 kg.

JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (možnost domluvit spolujízdu autem).


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum jsou 4 účastníci na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

25.9.2023 – dopoledne, 25.9.2023 – odpoledne, 26.9.2023 – dopoledne, 26.9.2023 – odpoledne, 27.9.2023 – dopoledne, 27.9.2023 – odpoledne, 12.9.2023 – dopoledne, 12.9.2023 – odpoledne, 13.9.2023 – dopoledne, 13.9.2023 – odpoledne, 2.11.2023 – dopoledne, 2.11.2023 – odpoledne, 3.11.2023 – dopoledne, 3.11.2023 – odpoledne, Sezóna 2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

32 recenzí Kurz Via Ferrata Vodní brána – SEMILY

 1. Lenka (ověřený vlastník)

  Naprosto skvělý zážitek. Kurz je vhodný i pro začátečníky bez žádných zkušeností. Instruktor vše dobře vysvětlí.

 2. Miloš

  Absolvoval jsem s instruktorem Lukášem, byla to má první Via Ferrata Vodní Brána Semily – mohu jen doporučit – super přístup – velký profesionál.

 3. Jakub

  První zkušenost s ferratou a zrovna s tím nejlepším instruktorem. Lukáš má skvělej a profesionální přístup s maximální zodpovědnosti. Rozhodně v lezení budeme pokračovat! Díky!

 4. Radim Pilař (ověřený vlastník)

  Moje první zkušenost s Ferratou. Lukáš byl naprostý profesionál. Vše vysvětlil, seznámil nás s bezpečností a potřebnou výbavou. Skvělý přístup. Určitě se na Ferratu zase vrátím a jedině s Daily Adventures.

 5. Bára K. (ověřený vlastník)

  Moje první a doufám, že ne poslední zkušenost s ferratami. Kurz byl skvělý. Pro mě jako začátečníka velmi dobře vedený – jak ohledně historie ferrat, bezpečnosti, vybavení, tak i po praktické stránce.
  Za mě mohu kurz všem doporučit!

 6. Kamila

  Moje první zkušenost s ferratou. Měla jsem velký respekt ke skalám. Díky naprosto profesionálnímu přístupu a pohodové atmosféře jsem svůj strach překonala a děkuji moc instruktorovi Lukymu. Od první chvíle jsem se cítila bezpečně. I když jsem během lezení občas chytla paniku, Luky mě uklidnil ve dvou větách. Velké díky!
  Celkově vřele doporučuji Daily Adventures 1. bezpečnost, 2. individuální přístup, 3. všechny info, které dostanete obecně. 👍👍👍

 7. Zuzana Žežulková (ověřený vlastník)

  Ve středu 19.7.2023 jsem absolvovala ferratový kurz v Semilech s úžasnou skupinkou. Náš instruktor Lukáš byl naprosto perfektní a profesionální. Lezení se mi moc líbilo, byla to nová zkušenost. Rozhodně to nebyl poslední kurz s Daily Adventures. Luky moc díky !

 8. Iveta (ověřený vlastník)

  19.7.2023 absolvovaný kurz se synem. Já, jakožto mamina, jsem nechtěla na syna čekat dole a tak jsem se rozhodla, že to zkusím také. Byl to úžasný zážitek, který se nám dostal pod kůži 🙂 Instruktor Lukáš byl naprosto profesionální a přátelský, který nám dal spoustu důležitých informací. Bezpečnost je zde na prvním místě. Naše “poprvé” nebylo díky němu naposledy🙂 a už se těšíme na další a další Ferraty. Prostředí je tady nádherné. V Daily Adventures vědí, co dělají a můžeme je s klidným svědomím doporučit 👍 Ještě jednou díky ❤️

 9. Jana

  Ve čtvrtek 20.7.2023 jsme se s manželem zúčastnili kurzu v Semilech. Já jako naprostý začátečník se strachem z výšek jsem kurz zvládla, překonala jsem strach z výšek a myslím, že to nebylo naposledy 🙂
  Velký dík Lukášovi, za podporu, vše krásně vysvětlil a díky kterému prvotní strach opadl. Lukáš je člověk na správném místě.

 10. Jitka

  V neděli 16.7.2023 jsem s kamarádkou absolvovaly kurz s Lukášem. Kurz by výborně vedený, instruktor je velmi milý a profesionální. Ferraty mě díky této skvělé zkušenosti opravdu chytly za srdce, mám motivaci pokračovat a užít si další a další 🙂

 11. Maru (ověřený vlastník)

  Na ferratě v Semilech SUPER. Instruktorka Katka vše krásné vysvětlila, poradila při lezení, pomohla…🙂
  Doporučuji

 12. Lucie (ověřený vlastník)

  Přidávám se k dalším nadšeným účastníkům kurzu Via Ferrata v Semilech. Instruktor Lukáš je opravdu srdcař, takto vypadá člověk, kterého práce baví, dělá mu radost a to se samozřejmě předává dále na účastníky kurzů. Takže Lukáši, ještě jednou moc děkujeme za perfektní odpoledne s Tebou, za Tvůj přístup, komunikaci, dobrou náladu a spoustu přínosných informací. V aplikaci FerrataGuide se již “batůžek” plní 🙂 Ať se daří a rádi se znovu připojíme…

 13. Tereza

  Zúčastnila jsem se kurzu pod vedením Lukáše a můžu jen doporučit!! Bylo to skvěle strávené odpoledne.

 14. František Vlach (ověřený vlastník)

  Skvělé, rozhodně doporučuji. Všechno vyučované od začátku, takže vhodné pro totální amatéry, já sám jsem byl na ferratě již dříve, a přesto jsem se nenudil.

 15. Jaromír (ověřený vlastník)

  V pondělí 8.8.2022 jsem se zúčastnil kurzu pod vedením Filipa a bylo to až nad očekávání, jsem z toho ještě po pár dnech nadšený. Byl to skvělý zážitek.
  Instruktor Filip je profesionál, všechno nám vysvětlil, ukázal, poradil.
  Služby Daily Adventures jsem využil poprvé a určitě né naposledy.

  Díky moc za úžasný zážitek!

 16. Adéla

  Na kurzu jsem byla s mým přítelem dne 7.8. a s instruktorem Filipem a byla to pecka!!! 👍 Zpětně si ten zážitek neustále přehrávám v hlavě a šla bych znovu. Člověk najednou přestane přemýšlet nad různými věcmi v životě a jediný, co mu běží hlavou je ” kam dám levou nohu, kam pravou a čeho se chytnu?”.
  Kurz doporučuji a ještě jednou děkujeme za takový zážitek, který si budeme pamatovat na celý život 🙂

 17. Jana (ověřený vlastník)

  Absolvovala jsem kurz 17.7.2022, bylo to moc super. Musím přiznat, že moje obavy se nějak rozplynuly už při instruktáži Filipem. Strach na mě nepadl ani jednou, nejspíš proto, jak jsem se soustředila, kam dát nohy a ruce. 🙂 …a nebo proto, že byla pohoda a fajn parta lidiček, co se sešla…a dost možná to bylo i přístupem Filipa 😀 Ještě jednou moc díky, bylo to moc fajne (y) Určitě jsem nebyla naposledy, teď jenom najít vyhovující termín 🙂

 18. Milena (ověřený vlastník)

  V sobotu jsem se zúčastnila feratového kurzu v Semilech s instruktorem Lukášem a přesto, že jsem ne zrovna nejmladší začátečník, se mi kurz moc líbil. Počáteční obavy opadly hned po seznámení s Lukášem, který nám svým milým a kamarádským přístupem zasvětil do feratového lezení. Odjížděla jsem opravdu s dobrým pocitem. Všem doporučuji.

 19. Daniela

  Tuto sobotu 28.5.2022 jsem byla na kurzu Via Ferrata vodní brána Semily
  Nikdy jsem nikde nelezla a tak jsem úplně nevěděla co mi čeká
  Byla jsem z kurzu naprosto nadšená – MOC SE MI TO LÍBILO 👍
  Nemusíte se nikdo ničeho bát je to všechno super připravené a to včetně všech věcí, které jsem si od společnosti zapůjčila atd
  Lukáš byl super a vše nám krásně vysvětlil a moc jsme si to všichni užili
  Určitě se budu snažit si to někdy zase zopakovat

 20. Matěj

  Kurz jsme absolvovali v sobotu 28.5. s Lukášem a můžu vřele doporučit, byla to výborná zkušenost a určitě tím naše dobrodružství nekončí, právě naopak. Ještě jednou moc děkujeme a určitě se nevidíme naposled. kdo se rozmýšlí, tak se nebojte a vzhůru do toho !! Matěj 🙂

 21. Klára Chalupová

  Bohužel, v nabídce již není ferratový kurz na Ledovou stěnu v obci Vir. Tento kurz jsem absolvovala 7.11.a bylo to naprosto Boží. Instruktor Lukáš věděl přesně o čem mluví a krásně nám vysvětlil co a jak. Nemám strach z výšek, ale na skále se vždy bojím, že spadnu-dostanu blok. Tady ze mě strach opadl a byla jsem naprosto nadšená. Jestli váháte vydat se někam s Daily Adventures, tak neváhejte. Já se určitě znovu vydám. Díky moc.

 22. Mirek (ověřený vlastník)

  Kurz můžu vřele doporučit. Byli jsme na ferratech poprvé a skvěle jsme si to užili.

 23. Natálie Hráská

  Kurz jsme dostali jako dárek k narozeninám a byl to super zážitek! Instruktor Lukáš nám všechno vysvětlil, ukázal, profesionální, ale zároveň kamarádský přístup. Určitě doporučujeme 🙂

 24. Kateřina Kafuňková (ověřený vlastník)

  Na kurz jsme vyrazily jako úplné ferratové začátečnice a byly jsme moc spokojené. Děkujeme za super zážitek sympatickému instruktorovi Filipovi, který byl celou dobu pohodový a moc ochotný. Celý kurz předčil naše očekávání a určitě se těšíme na další! 🙂

 25. Jana (ověřený vlastník)

  Naprostá spokojenost. Příjemná atmosféra, instruktor Filip byl ochotný, trpělivý a profesionál každým coulem. Určitě přijedu znovu. Super zážitek!

 26. Monika

  Děkujeme za skvělý zážitek!!!Luki je profík na svém místě !!!Těšíme se na další zážitky 👌

 27. Jitka (ověřený vlastník)

  Kurz byl parádní. Stále úsměv na tváři i přes pochybnosti o své zdatnosti 😄. Instruktor Lukáš profesionálně vedl, podrobně vysvětlil co bylo třeba. Určitě to nebyl poslední zážitek. Skvělýýýý

 28. Zuzka (ověřený vlastník)

  Kurz z 25. 7.2021 s Lukášem, naprostá spokojenost. Profesionální přístup, pohodová atmosféra. Respekt z výšek byl, ale strach překonán. Doufám, že se ještě na nějakém “ferratění” uvídíme.

 29. Mirka

  Díky moc za skvěle strávený den na ferratě! Určitě se sem ještě vrátím 👍 Good job, Daily Adventures!

 30. Marí Šimánková

  Rozhodně zážitek na celý život ! 😃 Kurz perfektně zajištěn, skvělá atmosféra, naprosto profesionální přístup a překrásné prostředí 👍 pro mě jako naprostého začátečníka se strachem z výšek to bylo velké překonání se a velký osobní posun za který Luky moc děkuju 🙏
  S Daily Adventures prostě neuděláte chybu 😉

 31. Petra Kmoníčková

  Na podzim 2020 jsem absolvovala kurz Via ferrata Vodní Brána Semily. Můžu jen doporučit. Instruktoři s Daily Adventures odvádí svoji práci skvěle,zodpovědně s individuálním přístupem a nic neponechávají náhodě. Kamarádský přístup, chuť naučit něco nového. Je vidět, že svoji práci dělají ❤️. Toto nebyl můj první a ani poslední kurz s Daily Adventures. Díky Lukáši za super zážitek a těším se na další kurzy s vámi.😃😃😃

 32. Tereza Vacková (ověřený vlastník)

  V neděli 4.10.2020 jsem absolvovala kurz Via Ferrata Vodní Brána Semily a bylo to naprosto úžasné. Nebyl to můj první kurz od Daily Adventures, zkoušela jsem jak lezeckou stěnu, tak lezení po skalách, a stejně jak jsem byla spokojená na předchozích kurzech, tak i tentokrát jsem odjížděla s obrovským nadšením a spokojeností. Instruktor Lukáš a i jeho další kolegové jsou opravdu profesionálové ve svém oboru, je vidět, že je práce baví a ví, o čem mluví a ke všemu jsou neuvěřitelně přátelští a pohodoví. Za mě můžu kurzy doporučit, ať si člověk vybere cokoli. A co se týká ferrat, tak v těch jsem se našla a budu rozhodně pokračovat dál 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *