(Hodnocení: 4)

Kurz Via Ferrata Vodní brána – SEMILY

1 490 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , , Štítek:

Popis

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata Vodní brána v krásném údolí  s výhledem na místní řeku Jizeru v blízkém okolí města Semily. Akce je vhodná pro úplně začátečníky (děti od 8 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na via ferrata. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu tě čekají 2-3 zajištěné cesty. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

 


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení vybavení, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

Cena nezahrnuje:  Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, přilbu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ?

Zavítáš nedalo od městečka Semily na ferratu Vodní Brána. Vedou tam celkem 3 trasy, z toho je jedna úplně nová s variantou extrém v obtížnosti E. Neboj se! První trasa je na zahřátí s obtížností B, u druhé trasy se už trošku zapotíš, místy je tam obtížnost C+. A třetí je už v celku pro ferratové labužníky, relativně náročná, ale zase krátká trasa. Na této trase je nutná fyzická zdatnost, samozřejmě je možné tuto variantu neabsolvovat. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. Na zbytek dne vede v okolí několik krásných turistických cest s mnoha vyhlídkami.

Kurz je naplánovaný na 4-6 hodin.

JAK POJEDEŠ?

Vlastním autem (možnost spolujízdy) ranní odjezd z Prahy (sraz na místě v 10:00).


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum jsou 4-5 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

9.5.2021, 20.6.2021

4 recenze Kurz Via Ferrata Vodní brána – SEMILY

 1. Tereza Vacková (ověřený vlastník)

  V neděli 4.10.2020 jsem absolvovala kurz Via Ferrata Vodní Brána Semily a bylo to naprosto úžasné. Nebyl to můj první kurz od Daily Adventures, zkoušela jsem jak lezeckou stěnu, tak lezení po skalách, a stejně jak jsem byla spokojená na předchozích kurzech, tak i tentokrát jsem odjížděla s obrovským nadšením a spokojeností. Instruktor Lukáš a i jeho další kolegové jsou opravdu profesionálové ve svém oboru, je vidět, že je práce baví a ví, o čem mluví a ke všemu jsou neuvěřitelně přátelští a pohodoví. Za mě můžu kurzy doporučit, ať si člověk vybere cokoli. A co se týká ferrat, tak v těch jsem se našla a budu rozhodně pokračovat dál 🙂

 2. Petra Kmoníčková

  Na podzim 2020 jsem absolvovala kurz Via ferrata Vodní Brána Semily. Můžu jen doporučit. Instruktoři s Daily Adventures odvádí svoji práci skvěle,zodpovědně s individuálním přístupem a nic neponechávají náhodě. Kamarádský přístup, chuť naučit něco nového. Je vidět, že svoji práci dělají ❤️. Toto nebyl můj první a ani poslední kurz s Daily Adventures. Díky Lukáši za super zážitek a těším se na další kurzy s vámi.😃😃😃

 3. Marí Šimánková

  Rozhodně zážitek na celý život ! 😃 Kurz perfektně zajištěn, skvělá atmosféra, naprosto profesionální přístup a překrásné prostředí 👍 pro mě jako naprostého začátečníka se strachem z výšek to bylo velké překonání se a velký osobní posun za který Luky moc děkuju 🙏
  S Daily Adventures prostě neuděláte chybu 😉

 4. Mirka

  Díky moc za skvěle strávený den na ferratě! Určitě se sem ještě vrátím 👍 Good job, Daily Adventures!

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *