Cvakání karabiny na via ferrata.Lanový most ferrata Vír.Via ferrata Vír - Ledová stěna.Odpočinek na ferratě.Zajištěná cesta Jezerní stěna.Odsednutí do brzdy na ferraty.Ferrata Jezerní stěna.
Kurz via ferrata Vír - Vysočina.
Cvakání karabiny na via ferrata.
Lanový most ferrata Vír.
Via ferrata Vír - Ledová stěna.
Odpočinek na ferratě.
Zajištěná cesta Jezerní stěna.
Odsednutí do brzdy na ferraty.
Ferrata Jezerní stěna.

KURZ VIA FERRATA VÍR – VYSOČINA

1 490 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , , Štítky: ,

Popis

Zdolávání vertikál prostřednictvím zajištěných cest – via ferrat se stalo fenoménem dnešní doby a proto i my bychom ti chtěli dopřát tento nezapomenutelný zážitek! Jednodenní kurz via ferrata Vír v krásném údolí  s výhledem na vodní nádrž Vír. Akce je vhodná pro úplně začátečníky (děti od 10 let),  tak i  mírně pokročilé lezce via ferrat.

CO TĚ ČEKÁ?

Seznámíme tě s potřebným vybavením a ukážeme si JAK ho bezpečně používat. Jelikož bezpečnost je pro nás na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu na via ferrata. Naučíš se spolupracovat ve skupině lezců, techniku lezení, zdolávat skalní terény i horské masivy. V rámci kurzu vylezeme 2 zajištěné cesty Ledovou a Jezerní stěnou . Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové tůry, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, ukázka domoci a záchrany na ferratě.

 


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, půjčení vybavení, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

Cena nezahrnuje:  Dopravu, stravu a připojištění na rizikové sporty.


• Pohodlné sportovní oblečení.
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, přilbu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Opalovací krém a sluneční brýle.
• Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.
Jídlo individuálně, je možnost využít restaurace v okolí.

CO POLEZEŠ?

Zavítáš nedalo od města Nové Město na Moravě na ferratu Vír. V zimě zde můžeš vyzkoušet ledolezení, v létě se vyřádit na ferratách.  Je tam Ledová a Jezerní stěna, na každé je jedna zajištěná cesta. Začneme první trasou obtížnosti B/C, je zde i lanový mostík. Poté se vydáme okruhem na hráz vodní nádrže Vír a sestoupíme pod Jezerní stěnu. Než se vydáme do zajištěných cest, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost. Ukážeme si jak používat  kompletní ferratovou výbavu a provedeme partnerskou kontrolu. Na zbytek dne vede v okolí několik krásných turistických cest s nedalekým výhledem na Evropský strom roku 2019 – Chudobínská borovice.

Kurz je naplánovaný na 4-6 hodin.

JAK POJEDEŠ?

Po vlastní ose (sraz na místě v 10:00).


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum jsou 4-5 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Termín:

8.5.2021, 19.6.2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “KURZ VIA FERRATA VÍR – VYSOČINA”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *