Výstup na Hochfeiler – Gran Pilastro 3509 m.n.m.

3 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Vysokohorský výstup na vrchol Hochfeiler (italsky Gran Pilastro) s nadmořskou výškou 3509 metrů. Rakousko a turistika k sobě bezpochyby patří. Nejvyšší hora Zillertalských Alp bývá vzhledem k velké nadmořské výšce většinou pokryta sněhem a  z vrcholu jsou pak nádherné a daleké výhledy, nejen na okolní ledovce. Pojeď s námi, je to nezapomenutelný zážitek a zažij super letní dobrodružství!

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: San Giacomo – Itálie.
POČET DNÍ: 3 dny
UBYTOVÁNÍ: Na horské chatě Hochfeilerhütte s polopenzí – 44 euro za osobu / noc.
PŘÍJEZD: V pátek do 12:00 hodin na parkoviště v San Giacomo.
VYBAVENÍ: Vlastní, turistické hole zapůjčíme zdarma.


CO TĚ ČEKÁ PŘI VÝSTUPU NA HOCHFEILER?

Jelikož je pro nás bezpečnost na PRVNÍM místě, osvojíš si zásady bezpečného pohybu ve vysokohorském terénu. Dozvíš se praktické a důležité informace ohledně plánování horské túry nebo vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojených rizik. V rámci kurzu nás čekají celodenní túry s výstupem na alpský vrchol. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodcepraktické mobilní aplikace nebo orientaci v terénu. Tento kurz je zaměřen na teoretické znalosti ohledně pohybu ve vyšších nadmořských výškách a s tím spojeným rizikem výškové nemoci. Akce výstup na Hochfeiler je vhodný jako přípravný kurz na pohyb ve vysokohorském terénu. 


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, bezpečnost, teleskopické hole, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ NA HOCHFEILER?

• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-40 l).
• Pevnou kotníkovou obuv  – bez pohorek nelze výstup absolvovat!
• Odolnou bundu proti větru a dešti, čepice a rukavice, spacák.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Turistické teleskopické hole.
• Jídlo dle potřeby.
Doporučené vybavení: 
• Bivakovací pytel.
• Nesmeky a nebo turistické mačky.

JAK POJEDEŠ?

Odjezdový den:

Vlastním autem (možnost domluvit spolujízdu).


JAKÝ JE PLÁN VÝSTUPU NA HOCHFEILER?

Pátek

Po příjezdu na místo zkontrolujeme veškerou výbavu, sbalíme se a vyrazíme nastoupat hodnotných 1200 výškových metrů. Naším cílem bude chata Hochfeilerhütte v nadmořské výšce 2710 m. Stoupat začneme zalesněným údolím, chata se však již nachází ve velehorském prostředí.

Sobota

Sobota bude naším vrcholovým dnem. Brzy ráno posilněni snídaní vyrazíme suťovištěm směr jihozápadní hřeben, po kterém vystoupíme až na vrchol. Hochfeiler je výrazná a mohutná hora a již samotné stoupání na ni je zážitkem. Po dostatečném pokochání výhledy sestoupíme zpět na chatu, kde pak budeme mít dostatek času na povídání o horách a pohybu v nich. Součástí je večerní přednáška ohledně rizik pohybu ve vyšších nadmořských výškách.

Neděle

V neděli se po vydatném a zaslouženém spánku v klidu vypravíme zpět do údolí, kde se rozloučíme a rozjedeme zpět domů tak, abychom všichni dorazili včas.

Ukončení kurzu poslední den bude do 14 hod.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Budeme spát na horské chatě Hochfeilerhütte ve společné noclehárně, tzv. Matrazenlager. Ubytování je s polopenzí, začíná se v pátek večeří a končí v neděli snídaní. Za noc zaplatíte 44€ pro členy horolezeckých spolků, 56€ pro nečleny.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum:

6.-8.9.2024, Jiný termín

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit turistické hole, Nic – mám vlastní vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Výstup na Hochfeiler – Gran Pilastro 3509 m.n.m.“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *