(Hodnocení: 6)

Víkendový skialpový kurz pro začátečníky – Jeseníky

3 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , , ,

Skialpový kurz Jeseníky je vhodný, jak pro neznalé pohybu v zimních horách a lavinových terénech, tak i mírně pokročilé, kteří si zopakují a prohloubí zkušenosti. Kurz skialpinismu Ti přiblíží pojem skialpinismus, umožní Ti vyzkoušet si potřebné vybavení a naučíš se s ním zacházet. Seznámíš se se základy bezpečného pohybu ve volném terénu. Vysvětlíme Ti zásady pohybu a chování v oblasti národního parku. Řekneme Ti tipy na techniku výstupu i případně vylepšíme tvůj sjezdařský styl. Nacvičíme záchranu a transport zraněného v zimním horském terénu. Skialpinistický kurz pokračuje i večer – můžeš se dozvědět informace o počasí nebo, kam na skialpy vyrazit. Dále Ti povíme, jak se připravit na túru, jaké vybavení si zabalit, jak správně jíst v horách nebo si projdeme vhodné vybavení lékárničky.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Praděd – Jeseníky.
POČET DNÍ: 2 dny.
UBYTOVÁNÍ: Na horské chatě Barborka – lůžkové pokoje (Cena: 630 Kč za osobu/noc).
PŘÍJEZD: V pátek v 16:30 na parkoviště Hvězda.
VYBAVENÍ: Vlastní, případně půjčení lavinové výbavy je zdarma. Skialpové vybavení je možné po domluvě zapůjčit přímo na místě (nutná rezervace a domluva předem) Cena 1500 Kč / skialpový set na 2 dny (vratná záloha 8000,- Kč). Je možné doporučit jiné půjčovny skialpového vybavení v Praze nebo Brně.

 


SKIALPOVÝ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY – CO TĚ ČEKÁ?

Sraz v pátek na parkovišti v 16:30. Přejezd na ubytování, úvod do skialpinismu, seznámení a kontrola skialpinistického vybavení.

Den 2. – Sobota

Začneme praktickým vyzkoušením pohybu na skialpových lyží a projdeme si okruh horskou zimní přírodou. Natrénujeme záchranu v zimních podmínkách – první pomoc, transport raněného, alpský nouzový signál, bivakování. Večer proběhne obecná přednáška ohledně  lavinové problematiky a rádi Ti zodpovíme Tvé dotazy.

 

Den 3. – Neděle

I tento den se vydáme na skialpový okruh na lyžích potrénovat nabyté zkušenosti z předešlého dne. Budeme se věnovat bezpečnému chování na skialpinistické túře, orientaci a pravidly sjezdu ve volném terénu. Nemůže chybět nácvik lavinové záchrany. Tento den završíme sjezdem na skialpinistických lyžích a kurz skialpů zakončíme přibližně v 17:00, poté se rozloučíme a každý se vydá svou cestou.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně výbavy, stravy apod., nás neváhej kontaktovat.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

CENA ZAHRNUJE: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lyžování, lavinovou výbavu, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

CENA NEZAHRNUJE: Dopravu, stravu, ubytování, skialpové lyže a boty (možnost zapůjčit v externí půjčovně), připojištění na rizikové sporty.


JAK SE DOSTAT NA SKIALPOVÝ KURZ JESENÍKY?

Odjezdový / Příjezdový den:

Po vlastní ose. Možnost využít spolujízdu – založíme společný chat.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horské chatě Barborka. Na chatě je možné objednat si večeři i snídani. Během dne se budeme stravovat z vlastních zásob. Cena za ubytování a jídlo se platí na místě ubytovateli.


CO POTŘEBUJEŠ NA SKIALPOVÝ KURZ JESENÍKY?

 • Skialpové lyže a boty, stoupací pásy, teleskopické hole.
 • Lyžařskou helmu a brýle.
 • Lavinovou výbavulavinový vyhledávač, lopatu, lavinovou sondu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
 • Teplé zimní oblečení, termoprádlo, nepromokavou bundu, péřovku, náhradní oblečení,
  dvoje teplé rukavice, čepici, plavky.
 • Sluneční brýle, opalovací krém, čelovku + náhradní baterie, lékárničku (léky dle potřeby).
 • Nezbytné jsou zimní boty – pohorky, návleky.
 • Batoh – objem cca 35-45 l, termosku s horkým nápojem.
 • Píšťalku (i jako součást batohu).
 • Mobil, kartičku pojišťovny, hotovost, propisku.
 • Jídlo dle potřeby.

Doporučené vybavení: Bivakovací pytel.


Skialpový kurz Jeseníky se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce / instruktora.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžeš zakoupit dárkový poukaz na naše další akce a kurzy.


Další informace

Termín:

Zima 2024/2025

Půjčení vybavení:

Lavinové vybavení – lavinový vyhledávač, sonda, lopata, Lavinové vybavení a teleskopické hole, Nic – mám vlastní lavinové vybavení, Teleskopické hole

6 recenzí Víkendový skialpový kurz pro začátečníky – Jeseníky

 1. Klára Tabášková (ověřený vlastník)

  Skialpový kurz určitě předčil moje očekávání. Byl bezvadně postavený, dozvěděla jsem jaké vybrat konkrétně vybavení, aby to vyhovovalo mě, a pak jsme šli postupně základní skills v terénu. Nácvik lavinové záchrany do hor určitě potřebujem a simulace byla pečlivě provedená. Za mě vyladěný kurz s parádní atmosférou jesenických větrných hůrek.

 2. Aleš (ověřený vlastník)

  Zůčastnil jsem se skialpového kurzu, kde jsem se dozvěděl vše ohledně lavinové problematiky a pohybu na skialpech, určitě všem doporočuji kdo se skialpama začíná, Lukáš je výborný instruktor a kurz se mi velmi líbil.

 3. Eliška (ověřený vlastník)

  Za mě mohu určitě všem doporučit. Skvělý přístup, vše perfektně vysvětlené.
  S Daily Adventures jsem byla teď podruhé a opět jsem odcházela plná nadšení a motivace z nově získané dovednosti.😀

 4. Zbyhněv Cmiel

  Absolvovali jsme s manželkou skialpový kurz v Jeseníkách. Výborně vedeno, předčilo naše očekávání, spoustu nových praktických i teoretických znalosti. Také nám byly doporučeny nám dosud neznáme aplikace pro outdoor. Instruktor Lukáš skvělý, vstřícný se znalostmi. Určitě doporučuji všem, kteří začínají nebo začali se skitouringem.

 5. Veronika (ověřený vlastník)

  Chtěla bych doporučit tento kurz. Je na něm o zábavu a zážitky bohatě postaráno a to bez ohledu na počasí. Nás na našem kurzu nás potkal dokonce noční orkán a přes den silný nárazový vítr a mlha, i přesto bych jela i zadaného počasí znovu. Lukáš je skvělý instruktor, který se umí přizpůsobit nejen počasí, ale hlavně účastníkům, tak aby to všichni zvládli a zároveň se nikdo nenudil. 🙂 Navíc se na tomto kurzu naučíš základně pracovat i s lavinovým vyhledávačem a obecně se dozvíš spoustu věcí o tom, jak se bezpečně pohybovat v horách. Tak se přihlaš, ať se nám v těch Tatrách už nesmějou. 😉 A to nejdůležitější, potkáš super lidi s podobnými zájmy. 🙂

 6. Petr Neubauer

  Nezapomenutelný zážitek pod vedením bezvadného instruktora a ve společnosti skvělých lidí. Měli jsme opravdové zimní počasí se sněžením, silným větrem, mrazem, mlhou atd. Instruktor Lukáš nás všemi nástrahami profesionálně a bezpečně provedl. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací a vychytávek, které se každému z nás budou v zimních horách, nejen na skialpech, určitě hodit.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *