(Hodnocení: 2)

Víkendový skialpový kurz pro začátečníky – Jeseníky

3 490 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , , ,

Skialpový kurz Jeseníky je vhodný, jak pro neznalé pohybu v zimních horách a lavinových terénech, tak i mírně pokročilé, kteří si zopakují a prohloubí zkušenosti. Kurz skialpinismu Ti přiblíží pojem skialpinismus, umožní Ti vyzkoušet si potřebné vybavení a naučíš se s ním zacházet. Seznámíš se se základy bezpečného pohybu ve volném terénu. Vysvětlíme Ti zásady pohybu a chování v oblasti národního parku. Řekneme Ti tipy na techniku výstupu i případně vylepšíme tvůj sjezdařský styl. Nacvičíme záchranu a transport zraněného v zimním horském terénu. Skialpinistický kurz pokračuje i večer – můžeš se dozvědět informace o počasí nebo, kam na skialpy vyrazit. Dále Ti povíme, jak se připravit na túru, jaké vybavení si zabalit, jak správně jíst v horách nebo si projdeme vhodné vybavení lékárničky.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Praděd – Jeseníky.
POČET DNÍ: 2 dny.
UBYTOVÁNÍ: Na horské chatě Barborka – lůžkové pokoje (Cena: 500 Kč za osobu/noc).
PŘÍJEZD: V pátek v 16:30 na parkoviště Hvězda.
VYBAVENÍ: Vlastní, případně půjčení lavinové výbavy je zdarma. Skialpové vybavení je možné po domluvě zapůjčit přímo na místě (nutná rezervace a domluva předem) Cena 1500 Kč / skialpový set na 2 dny (vratná záloha 8000,- Kč). Je možné doporučit jiné půjčovny skialpového vybavení v Praze nebo Brně.

 


SKIALPOVÝ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY – CO TĚ ČEKÁ?

Sraz v pátek na parkovišti v 16:30. Přejezd na ubytování, úvod do skialpinismu, seznámení a kontrola skialpinistického vybavení.

Den 2. – Sobota

Začneme praktickým vyzkoušením pohybu na skialpových lyží a projdeme si okruh horskou zimní přírodou. Natrénujeme záchranu v zimních podmínkách – první pomoc, transport raněného, alpský nouzový signál, bivakování. Večer proběhne obecná přednáška ohledně  lavinové problematiky a rádi Ti zodpovíme Tvé dotazy.

 

Den 3. – Neděle

I tento den se vydáme na skialpový okruh na lyžích potrénovat nabyté zkušenosti z předešlého dne. Budeme se věnovat bezpečnému chování na skialpinistické túře, orientaci a pravidly sjezdu ve volném terénu. Nemůže chybět nácvik lavinové záchrany. Tento den završíme sjezdem na skialpinistických lyžích a kurz skialpů zakončíme přibližně v 17:00, poté se rozloučíme a každý se vydá svou cestou.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně výbavy, stravy apod., nás neváhej kontaktovat.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

CENA ZAHRNUJE: Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce, instruktora lyžování, lavinovou výbavu, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, nezapomenutelné zážitky a nové přátele!

CENA NEZAHRNUJE: Dopravu, stravu, ubytování, skialpové lyže a boty (možnost zapůjčit v externí půjčovně), připojištění na rizikové sporty.


JAK SE DOSTAT NA SKIALPOVÝ KURZ JESENÍKY?

Odjezdový / Příjezdový den:

Po vlastní ose. Možnost využít spolujízdu – založíme společný chat.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme na horské chatě Barborka. Na chatě je možné objednat si večeři i snídani. Během dne se budeme stravovat z vlastních zásob. Cena za ubytování a jídlo se platí na místě ubytovateli.


CO POTŘEBUJEŠ NA SKIALPOVÝ KURZ JESENÍKY?

 • Jídlo dle potřeby.
 • Teplou vrstvu oblečení, svrchní bundu a kalhoty odolné proti větru a sněžení, čepici.
 • Pohorky, (zimní boty) a návleky.
 • Dvoje teplé rukavice.
 • Batoh (objem cca 35-45 l).
 • Tenký spacák.
 • Čelovku + náhradní baterie, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
 • Píšťalku (i jako součást batohu).
 • Termosku.
 • Mobilní telefon, kartičku pojišťovny.
 • Skialpové lyže a boty, stoupací pásy, teleskopické hole.
 • Lyžařskou helmu a brýle.
 • Lavinovou výbavu (lavinový vyhledávač, lopata, lavinová sonda).

Doporučené: Bivakovací pytel.


Skialpový kurz Jeseníky se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce / instruktora.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžeš zakoupit dárkový poukaz na naše další akce a kurzy.
Další informace

Termín:

27-29.1.2023, 24-26.2.2023, 24-26.3.2023

Půjčení vybavení:

Lavinové vybavení – lavinový vyhledávač, sonda, lopata, Lavinové vybavení a teleskopické hole, Nic – mám vlastní lavinové vybavení, Teleskopické hole

2 recenze Víkendový skialpový kurz pro začátečníky – Jeseníky

 1. Veronika (ověřený vlastník)

  Chtěla bych doporučit tento kurz. Je na něm o zábavu a zážitky bohatě postaráno a to bez ohledu na počasí. Nás na našem kurzu nás potkal dokonce noční orkán a přes den silný nárazový vítr a mlha, i přesto bych jela i zadaného počasí znovu. Lukáš je skvělý instruktor, který se umí přizpůsobit nejen počasí, ale hlavně účastníkům, tak aby to všichni zvládli a zároveň se nikdo nenudil. 🙂 Navíc se na tomto kurzu naučíš základně pracovat i s lavinovým vyhledávačem a obecně se dozvíš spoustu věcí o tom, jak se bezpečně pohybovat v horách. Tak se přihlaš, ať se nám v těch Tatrách už nesmějou. 😉 A to nejdůležitější, potkáš super lidi s podobnými zájmy. 🙂

 2. Petr Neubauer

  Nezapomenutelný zážitek pod vedením bezvadného instruktora a ve společnosti skvělých lidí. Měli jsme opravdové zimní počasí se sněžením, silným větrem, mrazem, mlhou atd. Instruktor Lukáš nás všemi nástrahami profesionálně a bezpečně provedl. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací a vychytávek, které se každému z nás budou v zimních horách, nejen na skialpech, určitě hodit.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.