Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám. Ale nejen jim!

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami. Je však nutné děti přihlásit.

Rakouský Alpenverein tvoří 197 sekcí. Pojištění a všeobecné výhody jsou pro všechny stejné. Jednotlivé sekce a jejich zastoupení mohou svým členům poskytovat i další benefity.

Cestování po horách

Jednou kolem rovníku: za více než 100 let bylo zřízeno 40 000 km stezek. Teprve ony umožnily přístup do hor a dodnes jsou udržovány a značeny dobrovolníky. Ale co by byly hory bez chat? Ty skýtají ochranu, teplo, měkkou postel a i něco na zub. Večer na chtě se může stát nezapomenutelným zážitkem.
Tak na co čekáte? 425 chat Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na vaši návštěvu.

Členové mají ubytování na horských chatách levněji

Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €.
Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty.

Postupně rozšiřujeme nabídku penzionů a chat v ČR, které nabízí výhodnější ceny členům Alpenvereinu registrovaných kanceláří OEAV.CZ

Přehled ubytovacích zařízení

Další slevy v Rakousku

Více než 70 penzionů a hotelů poskytuje slevy členům sekce Alpenverein-Edelweiss: www.alpenverein-edelweiss.at(link is external)

Na centrálním webu www.alpenverein.at(link is external) najdete mnoho dalších výhod a slev poskytovaných všem členům bez rozdílu příslušnosti k sekcím.

Na horských chatách se slevou 50 %

Členové Alpenvereinu mají nárok na slevu na ubytování ve všech chatách rakouského, německého i jihotyrolského Alpenvereinu ve výši obvykle 50 % (nejméně 10 €/noc).

Slevy na chatách

Klíč od winterraumu

Námi registrovaní členové si mohou zdarma zapůjčit klíče od wintteraumů rakouských horských chat.

Přehled našich kontaktních míst

Zvědavostí k poznání

Být členem Alpenvereinu znamená také mít přístup k jedinečnému „alpinistickému kompetenčnímu centru“. Akademie Alpenvereinu (link is external)sdružuje veškeré výukové aktivity na celosvazové úrovni pod jednou střechou. Za účasti expertů z oblasti alpinistických sportů, pedagogiky či ochrany přírody jsou položeny základy pro jedinečné zážitky v přírodě. Naučit se, jak lézt, jak si užít lyžování, jak si postavit bivak nebo jak správně používat GPS – organizace Alpenverein Jugend nabízí bohatý program v každé oblasti a pro všechny věkové skupiny.

Napínavé školní akce a integrující workshopy zprostředkovávají nové úhly pohledu na přírodu i životní prostředí a stmelují skupinu. Ani osobní vzdělávání nepřijde u svazové akademie zkrátka. Po profesionálním vyučení na turistického průvodce nebo mládežnického vedoucího už zaručenému dobrodružství v horách nestojí nic v cestě. I pro jiné oblasti je tu široká paleta kvalifikačních kurzů.

Výuka se slevou

Členové mají 10 % slevu na všechny výukové nabídky Alpenverein Akademie(link is external) – členství se tedy vyplatí už od prvního kurzu.
Oblíbené kurzy lezení na zajištěných cestách, kurzy chůze na sněžnicích, lavinové kurzy a další outdoorové aktivity organizuje i naše cestovní kancelář V-tour(link is external)

Paušální slevy

Tyto slevy platí celoročně po předložení členské karty Alpenverein OEAV.CZ na rok 2020. Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace a přesné vymezení slev najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

Přehled prodejen

Jednorázové slevy

Opravdu mimořádné slevy vám poskytne celá řada našich partnerských prodejen a e-shopů po předložení jednorázových kupónů otištěných v sešitě bonusů a slev, který je přílohou členské kartičky Alpenvereinu.
Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

Přehled prodejen

Zvýhodněné předplatné časopisů

Současně s registrací Alpenvereinu (nebo i dodatečně) si můžete objednat za zvýhodněné předplatné časopisy
s horskou a outdoorovou tématikou.

Přehled časopisů

Mapy, knižní průvodci a doplňky s logem alpské protěže

Rozšířili jsme pro vás nabídku map a knižních průvodců. Nyní v naší prodejně zakoupíte kompletní edici map Alpenvereinu, turistické mapy pro Švýcarsko od Kompassu, Slovinsko a celé Rakousko z vydavatelství Freytag&Bernd. Mapy České republiky a Slovenska nabízíme jak v edici KČT, tak Shocart, a to vč.map cyklistických.

Nově jsou k dispozici automapy a autoatlasy pro vaše cesty po téměř celém světě i bohatý výběr knižních průvodců Freytag&Berndt, Rohter a Rough Guides.

V našem obchodě také pořídíte krásné a praktické dárky s logem alpské protěže./V našem obchodě také nabízíme
vybavení a doplňky s logem alpské protěže - vložky do spacáku, sportovní ručníky, mikiny, trička, šátky či krásné
šperky z kolekce Crystalp.

Členové registrovaní naší kanceláří OEAV.CZ samozřejmě nakupují levněji.

Nabídka obchodu