Kurz na pískovcových skalách

Vstupte s námi do nitra pískovcových měst, a poznejte tuto velmi specifickou oblast lezení. Rádi Vám přiblížíme historii a kulturu pískovcového lezení. V neposlední řadě si vylezete svojí první cestu na pískovcové skále pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. Vyzkoušíte jak svojí fyzickou zdatnost, tak i psychickou, která neodmyslitelně patří k lezení na pískovcových skalách.


Jednodenní kurz

Seznámíme Vás s historií, terminologií a nutnou teorií pro zdolání pískovcové věže. Vysvětlíme a vyzkoušíme si metodické prvky jako: jištění, komunikace mezi jističem a lezcem, vyzkoušení různého vybavení, bezpečnost pohybu na skalách. Hodně se budeme věnovat procvičování zakládání jištění na různých skalních útvarech s různými typy smyček. Projdeme si metodiku jak lézt komíny, spáry a rajbasy.


Víkend na skalách

V rámci tohoto kurzu se opravdu sžijete s kulturou ohledně lezení na pískovcových skalách. Plynule se naváže na jednodenní kurz, a v podvečer se projde orientace v horolezeckých průvodcích, a bude se náležitě využívat odpočinku a zábavy v blízkosti pískovcových skal. Následující den dopoledne projdeme pokročilé techniky zakládání jištění (smyčkování) a následně budete mít možnost si vytáhnout svojí první cestu. Celý den završíme slaněním a společnou večeří.


CENÍK

1 osoba

2 až 3 osoby

4 a více osob

Jednodenní kurz/os

1690 Kč

1290 Kč

1090 Kč

Víkend na skalách/os

3690 Kč

3190 Kč

2290 Kč

Pozn.

Cena zahrnuje: Kvalifikovaného instruktora lezení, odborný dohled, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení, certifikát, půjčení vybavení a samozřejmě nezapomenutelné zážitky!

Cena nezahrnuje: ubytování, dopravu, připojištění na rizikové sporty.

Cena je uvedena za osobu.

V záložce události jsou vypsané aktuální kurzy.