Ferratový kurz Lago di Garda pro odvážné – ITÁLIE

3 490 

Nové termíny na jaro 2021.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , ,

Třídenní ferratový kurz v outdoorovém ráji v blízkém okolí jezera Lago di Garda, nedaleko populární lezecké oblasti Arco. Akce je vhodná pro mírně pokročilé lezce ferrat, kteří už mají zkušenosti s touto aktivitou. Je zde nutná jistá fyzická kondice.

OBTÍŽNOST: 3. Srdcař
KDE: Jezero Lago di Garda, Itálie.
UBYTOVÁNÍ: V Apartmánu – dvoulůžkové pokoje (Cena přibližně 10e/noc).
PŘÍJEZD: V pátek do 24:00 hodin do apartmánu, případně lze domluvit i pozdější příjezd v sobotu ráno.
VYBAVENÍ: Vlastní, popřípadě zapůjčíme zdarma.


CO TĚ ČEKÁ?

Jelikož je pro nás bezpečnost na PRVNÍM místě, zopakujeme si zásady bezpečného pohybu na via ferrata a techniku lezení. V rámci kurzu nás čekají kratší, ale i celodenní ferratové výlety s výstupem na vrchol s výhledy na okolní jezera, hrady a skalní stěny. Jako bonus nabízíme náhled do práce průvodce, plánování ferratové túry, praktické mobilní aplikace, orientace, vyhodnocení předpovědi počasí a s tím spojená rizika, vysvětlení dopomoci a záchrany na ferratě.


MÁŠ MOŽNOST ZAPLATIT FORMOU FIREMNÍHO BENEFIT+

Cena zahrnujeSlužby zkušeného certifikovaného horského průvodce, půjčení ferratového vybavení, bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje: Dopravu, stravu, ubytování,  připojištění na rizikové sporty a cestovní pojištění pro horolezectví – doporučujeme vyřídit členství v ALPENVEREIN.

CO POTŘEBUJEŠ?

Samozřejmostí je zapůjčení ferratového vybavení ZDARMA!
• Pohodlné sportovní oblečení a batoh (objem cca 20-30 l).
• Pevnou kotníkovou obuv ke zdolání via ferrata (boty s pevnější špičkou a podrážkou).
• Sedací a prsní úvazek, plochou smyčku, ferratovou brzdu, helmu (pokud nemáš, zapůjčíme ZDARMA).
• Vhodné jsou rukavice určené přímo na ferraty, případně postačí cyklistické/pracovní.
• Čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, lékárničku (léky dle potřeby).
• Mobilní telefon, kartičku pojišťovny a cestovní doklady.
• Jídlo dle potřeby.

JAK POJEDEŠ NA FERRATOVÝ KURZ – LAGO DI GARDA?

Odjezdový den:

Odpolední odjezd z Prahy vlastním autem (možnost spolujízdy), sraz na místě ve večerních hodinách, ubytování a seznámení se s programem. Ukázka potřebného vybavení a práce s ním.


CO POLEZEŠ?

1. den

Tento den nás bude čekat via Ferrata Rio Sallagoni – Obtížnost C. Zde bych nejradši nic neprozrazoval,  i tak to bude velké překvapení. Tato trasa vede přes opravdu velmi zajímavé geomorfologické prvky. Provede nás přes několik traverzů krásným údolím přímo nad říčkou, následně se dostaneme do otevřené jeskyně se zcela odlišnou biodiverzitou a pokocháme se malebným pohledem do okolní krajiny. Na konci této zajištěné cesty se vydáme pěšky na hrad, odkud se nám naskytnou panoramatické výhledy na celou oblast. Odpoledne se vydáme do velmi unikátního městečka Arco, navštívíme městský hrad a pochutnáme si na místní zmrzlině a pizze.

2. den

Tento den nás bude čekat opravdová výzva Che Guevara – Obtížnost C. Je to jeden kilometr vysoká stěna a každý krok je nutné se soustředit. Zde je třeba brát v úvahu svojí fyzickou kondici a zbytečně ji nepřeceňovat. Nicméně se jedná o krásné a dlouhé lezení s úžasnými výhledy.

3. den

Konkrétní program bude upřesněn dle kondice účastníků a aktuální situace.

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

Další doprovodný program: zmrzlina, slackline, jóga, další zmrzka, koupání v jezerech nebo venkovních termálech, ještě jedna zmrzlina a mnoho dalšího.

V tomto termínu bude zároveň probíhat kurz sportovního lezení ve stejné oblasti a bude možnost jeden den programu vynechat a přidat se k lezení na skalách.


KDE BUDEŠ SPÁT?

Spát budeme v místní rezidenci, kde jsou apartmány s vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou pro 4/6 osob (dvoulůžkové pokoje). Platí se na místě ubytovateli. Přibližně 30-40 euro za celou dobu ubytování (podle počtu osob a příplatků za topení, ložní prádlo)

Během dne stravování z vlastních zásob. Po lezení si pochutnáme na místních specialitách v okolních restauracích nebo grilujeme na zahradách apartmánů.


Ferratový kurz Lago di Garda se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

 

Další informace

Termín:

24-27.9.2021

Půjčení vybavení:

Chci si půjčit ferratové vybavení, Mám vlastní ferratové vybavení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Ferratový kurz Lago di Garda pro odvážné – ITÁLIE”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *