(Hodnocení: 3)

Kurz MTB – Zadov

2 990 

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: ,

Jezdíš na horském kole a chtěl(a) bys zkusit kouzlo singltreků různých obtížností? Máš strach z těžkého terénu a potřeboval(a) by ses naučit základní techniku? Chtěl(a) by sis zdokonalit techniku sjezdu a stoupání tak, abys mohl(a) překonat prudké úseky? Chceš se naučit základní údržbu a servis kola? Pokud je alespoň jednou odpověď ano, neváhej a přihlas se na náš MTB kurz.

OBTÍŽNOST: 2. Nadšenec
KDE: Zadov – Jižní Čechy.
POČET DNÍ: 2 dny
PŘÍJEZD: V pátek do 22:00 hodin do ubytovny.
VYBAVENÍ: Vlastní, možnost půjčit na místě v půjčovně.


CO TĚ ČEKÁ?

Připravili jsme pro tebe dva dny v krásném prostředí Zadova a Churáňova na Šumavě. V této lokalitě nenajdeš žádné uhlazené flow traily, zato spoustu skvělých přírodních tras, některé se skoky i technickými obtížnými sjezdy, které prověří tvou techniku a sílu. Společně s krásným prostředím místních kopců a lesů, je tato oblast ideální pro nácvik různých základních technik a vylepšení dovedností trailového ježdění. Lokalita je pravidelným hostitelem mezinárodních závodů v Cross country i Enduro, takže je z čeho vybírat!


Cena zahrnuje: Služby zkušeného certifikovaného instruktora a průvodce terénní cyklistiky (IPTC), bezpečnost, zajištění celého programu, materiální zabezpečení a nezapomenutelné zážitky.

Cena nezahrnuje:  Vypůjčení kola a výstroje, dopravu, ubytování, stravu, lanovku na Zadově (cca 300,- Kč) a připojištění na rizikové sporty.


CO POTŘEBUJEŠ NA KURZ MTB?

 • Horské kolo, celoodpružené není podmínkou.
 • Na místě je půjčovna enduro kol Mondraker – 750 Kč/den, 1350Kč/2 dny, rezervace předem.
 • Helmu, brýle, rukavice.
 • Doporučujeme chrániče kolen a holení. Vybavení lze taktéž půjčit na místě.
 • Pohodlné oblečení včetně „nepromokavé“ bundy, lahev na vodu.
 • Mobilní telefon a kartičku pojišťovny.

Stravování je dle přání účastníků, z vlastních zásob v místě ubytování, kde je k dispozici kuchyňka a v těsné blízkosti ubytování je super bufet, kde dobře vaří a to i bezmasá jídla.


CO POJEDEŠ?

V sobotu ráno začneme kurz MTB rozcvičkou a nácvikem prvních technických prvků, které se dají vyzkoušet na rovince. Během víkendu se budeme snažit si zkusit od každého něco a zlepšit se tak univerzálně, nicméně program se může měnit na základě počasí a také dle společné domluvy. Na pump tracku se naučíme správně „pumpovat“, chytit správný rytmus a natrénujeme průjezd klopenkou. Na trailech potrénujeme sjezdový postoj a naučíme se vybrat tu nejrychlejší stopu. Celým víkendem nás bude provázet nácvik techniky tzv. bunny hopu, jednoho ze základních prvků trailového ježdění, cvičení základní techniky skoku, rovnováhy atd.

JAK POJEDEŠ NA KURZ MTB?

Po vlastní ose nebo je zde možnost zkusit domluvit spolujízdu.

KDE BUDEŠ SPÁT?

Spíme v ubytovně Stadion na Churáňově, v bezprostřední blízkosti všech tras. Cena je 350,- Kč/den.

Příjezd: V pátek do 22 hodin, případně lze domluvit i pozdější příjezd.


Kurz se uskuteční v minimálním počtu 2 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho instruktora (více účastníků = více instruktorů).

Instruktor si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí a vyšší moci.

V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZU NEMŮŽEŠ ZÚČASTNIT, UHRAZENOU ČÁSTKU JE MOŽNÉ VYUŽÍT NA JAKÝKOLIV DALŠÍ KURZ Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO PRO JINOU OSOBU.

V záložce DÁRKOVÉ POUKAZY můžete zakoupit dárkový poukaz na naše kurzy lezení a další akce.

Další informace

Datum

26-28.5.2023, 6-8.10.2023, Jiný termín, 15-17.9.2023

3 recenze Kurz MTB – Zadov

 1. Martin Kyjovský

  I když už jezdím na horském kole hodně dlouho, nikdy jsem nebyl na trailech. Nicméně pod vedením velmi empatického instruktora Filipa Maška, který vás postupně seznamuje se zvládáním jízdy na travnaté louce až k zvládnutí jízdy na trailech barvy červené, si to maximálně užijete. Vždy u náročných úseků zastaví, všechno vysvětlí a vy zvládáte i to, co se vám zdálo obtížné. Nechyběla ani zábavná jízda přes vlny a klopenky s průjezdem, pro mě absolutně nejzábavnější částí Trutnovských trailů, které jsou monstrózní klopenky Centrifugy. Jako bonus jsme obdrželi od kolegy cca 30 minut jógy, která rozhodně přispěla ke skvělému dvoudennímu super zážitku. „Chlapi moc děkuji, bylo to super“.

 2. Pavel Pytlík

  Kurz se mi líbil. Trutnov Trails jsou krásně udělané a je super, že zřejmě díky nepřítomnosti lanovky, tam ani o prázdninovém víkendu není moc lidi. Jsem rád, že i když už mám na biku mimo traily něco najeto, tak jsem se na kurzu přiučil nové věci. Líbilo se mi, že jsme u zajímavějších/složitějších úseků cesty zastavili a zkusili si je po ukázce a vysvětlení od instruktora opakovaně projet. Když jsem překážku jel já, určitě to nevypadlo tak pěkně, jak od instruktora, ale užil jsem si to.

 3. Lukáš Talácko

  Na kurzu jsme byli jak úplní začátečníci, tak i mírně zkušení. Já jsem se ze začátku kategorizoval k těm mírně zkušeným a trochu se bál, že mě kurz nebude moc bavit. Ale! Opak byl pravdou. Kurz jsme si všichni moc užili a naučili se spousty nových věcí, které budeme využívat na trailech. Velké díky patří Instruktorovi Filipovi Maškovi, který nás provázel celým kurzem. Výborné prezentační vlastnosti, každý dotaz se snažil bezúnavně zodpovědět a celkově to celé vedl velice dobře.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *